Facebook Pixel

СБУ затримала адмінів Телеграм-каналів про ухиляння від мобілізації: скільки їм загрожує

Служба безпеки України затримала шістьох адміністраторів Телеграм-каналів, які повідомляли про роздавання повісток. У підсумку правоохоронці заблокували 26 подібних каналів.

За даними СБУ, інтернет-ресурси «повідомляли» про заходи, які проводять військкомати в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській і Одеській областях.

Насамперед вони «зливали» актуальні місця вручення повісток військовозобов’язаним і закликали ховатися від представників військкоматів.

Для збору місць роздавання повісток адміни використовували власну мережу інформаторів з-поміж місцевих жителів. Загальна кількість підписників таких каналів склала понад 400 тис. Тому власники каналів вирішили використати їх для розміщення комерційної реклами.

Підозрюваним загрожує до 10 років ув’язнення за статтею 114-1 ч. 1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань).

Нагадаємо: сьогодні, 8 березня 2023 року, Служба безпеки (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) провели обшуки в офісах і відділеннях «Айбокс банку».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉