Facebook Pixel

Банк Форвард визнаний неплатоспроможним, введена тимчасова адміністрація

Національний банк України відніс АТ «Банк Форвард» до категорії неплатоспроможних, повідомила прес служба НБУ 8 лютого.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів почав процедуру виведення банку «Форвард» з ринку. В ньому вводиться тимчасова адміністрація на один місяць до 7 березня включно.

Фонд гарантування вкладів призначив уповноваженою особою в банку Олену Павелко, провідного економіста відділу запровадження тимчасової адміністрації управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків.

В НБУ нагадали, що в листопаді 2022 року Нацбанк вже визнав «Форвард» проблемним, але правління банку не зробило нічого для зміни ситуації на краще. Навпаки, його фінансовий стан суттєво погіршився, падіння капіталу продовжилося без перспектив його поліпшення. Частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних українських банків, тому його виведення з ринку не вплине на стабільність банківської системи.

Кінцевим бенефіціарним власником АТ «Банк Форвард» є громадянин рф Рустам Таріко. В жовтні 2022 року проти нього введені персональні санкції.

Рустам Таріко — російський мільйонер зі списку Форбс росія, власник холдингу «Російський Стандарт» (великий виробник горілки ТОВ «Російський Стандарт Горілка», ЗАТ «Банк Російський Стандарт», ЗАТ «Російський Стандарт Страхування» та ін).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉