Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МОЗ оголосило про початок підготовки до продажу всіх рецептурних ліків за електронними рецептами

Максим Степанов. Фото: Facebook

Максим Степанов. Фото: Facebook

МОЗ України планує запровадити поетапний відпуск усіх рецептурних ліків за електронними рецептами. Про це на брифінгу повідомив міністр Максим Степанов.

При міністерстві вже створено відповідну робочу групу.

Зараз плани запуску нових правил продажу такі:

  • інсулін, імуносупресивні та наркотичні лікарські засоби — 2021 рік;
  • антибіотики — з 2022 року;
  • інші рецептурні групи, визначені МОЗ — починаючи з 2023 року.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами міністра, нововведення запроваджується через неконтрольований відпуск рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, а отже, до погіршення здоров'я населення.

Степанов вважає, що проблема полягає не тільки в несумлінному виконанні аптеками ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків без рецепта лікаря), але й у небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Степанов 11 липня повідомив, що проводиться тестування системи електронних листків непрацездатності (лікарняних). Після тестування й аналізу відгуків систему буде доопрацьовано, і в серпні її може бути запущено в експлуатацію. Спочатку дві системи — паперова й електронна — працюватимуть паралельно. Але МОЗ розраховує «досить швидко» перейти на електронний реєстр лікарняних.

Степанов готовий ініціювати зміну карантинних заходів у регіонах. Йдеться, зокрема, про роботу освітніх установ, дитячих садочків і транспорту. Таке рішення було ухвалено після селекторної наради з мерами обласних центрів із питань дотримання протиепідемічних заходів у регіонах.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини