Facebook Pixel

Російські загарбники провокують голод на Луганщині

Російські окупанти знищили або вивезли з Луганщини обсяг потреб жителів області в зернових майже на три роки. Посівну не розпочато. Про це розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у своєму Telegram-каналі.

Посилаючись на дані Міністерства агрополітики, Гайдай повідомив, що з Луганської області росіяни вивезли майже 100 тис. тонн зерна. В елеваторі, знищеному у квітні в Рубіжному, зберігалося ще 30 тис. тонн.

Річна потреба Луганщини в її межах до 24 лютого 2022 року становила 60 тис. тонн зерна. Разом з окупованими у 2014 році територіями – 240 тисяч тонн. Утім, понад 90 % землі під потреби аграріїв було зосереджено в північній частині області, яку ворог окупував у 2022 році й де ще тривають бої.

Саме ці території забезпечували зерновими всю область і до 2014 року.

Quote«Зараз єдиним регіоном, де не розпочато посівну кампанію, є наш. Бо росіянам це нецікаво. Навіщо, якщо можна пограбувати і забезпечити себе на декілька років наперед?» — написав Гайдай.

Він підкреслив, що «100 тисяч тонн – це тільки перевірені дані. Скільки насправді – наразі невідомо. Ще 30 тис. тонн зерна знищено в Рубіжному. Це більше, ніж дворічна потреба Луганщини. Хліба немає зараз і поки що не передбачається в майбутньому. Росіяни залишають українців на окупованій території на межі голоду».

Контекст. На сайті законодавчих зборів Красноярського краю рф було опубліковано текст про плани «експропріювати надлишки врожаю фермерів Херсонського регіону». У МЗС України наголосили, що таке рішення законодавчих зборів Красноярського краю рф є нічим іншим, як прямим продовженням злочинної політики радянської влади, відповідальної за Голодомор 1932 – 1933 років і масовий штучний голод 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉