Facebook Pixel

Росія збільшила транзит газу через Україну, утім, обсяг і досі менший за заброньований — Оператор ГТС

Останніми днями Росія збільшила транзит газу територією України. Утім, він усе ще менший за заброньовані 109 млн кубометрів на добу. Про це повідомив очільник «Оператора ГТС України» Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, російські газосховища в Європі заповнено лише на 24,6%. Водночас рівень заповнення підземних сховищ у Росії найбільший із 2000 року.

Quote«Чи буде збільшення постачання газу до Європи? Наразі ми не отримували додаткових заявок на транзит. Ба більше, транзит наразі менший (88 млн куб. м), ніж заброньований і оплачується «Газпромом» (109 млн куб. м)», — написав Макогон.

Нагадаємо, що на початку листопада Росія різко скоротила транзит газу територією України.

Контекст. Раніше, 27 жовтня, представники «Газпрому» на нараді в президента РФ Володимира Путіна оприлюднили плани розпочати масоване закачування газу до ПСГ Європи з 8 листопада (на той момент «Газпром» планував завершити закачування до російських сховищ).

Як повідомлялося, транзит природного газу газотранспортною системою (ГТС) України в січні — жовтні 2021 року становив 35,3 млрд куб. м, що на 21,6% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (45 млрд куб. м), та на 56,7% менше, ніж за 10 місяців 2019-го (81,5 млрд куб. м).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉