Росія та Китай домовилися про незалежну фінансову структуру для взаєморозрахунків

Росія та Китай створять незалежну фінансову організацію. Скриншот: kremlin.ru

Президент Росії Володимир Путін та голова Китайської народної республіки Сі Цзіньпін домовилися створити незалежну від впливу інших країн фінансову структуру для взаєморозрахунків у торгівлі.

«Мається на увазі створити таку інфраструктуру, на яку не змогли б впливати треті країни», — цитує ТАРС слова помічника російського глави держави Юрія Ушакова.

Ушаков нагадав, що обсяги двосторонньої торгівлі за підсумками року будуть рекордні: «З обох сторін було підтверджено прагнення виводити взаємну торгівлю на рівень $200 млрд».

Він також додав, що Путін і Сі Цзіньпін виступили за нарощування частки національних валют у взаємних розрахунках.

Президенти Росії та Китаю обговорили розширення доступу інвесторів двох країн на свої фондові ринки та обмінялися досвідом у сфері цифрових валют центральних банків.

США та ЄС періодично розглядають запровадження санкцій проти найбільших банків Росії, держборгу, а також обмежень на конвертацію рубля в іноземні валюти.

«Найрадикальнішим варіантом було б закрити Росії доступ до системи фінансових платежів SWIFT, але це завдало б збитків пересічним громадянам, тому чиновники схильні перешкоджати здатності Росії конвертувати рублі в долари, євро або британські фунти», — вказують джерела агентства Bloomberg.

Загроза санкцій на розрахунки в міжнародній торгівлі може мотивувати владу Росії ввести в обіг цифровий рубль або перейти в розрахунках на китайський цифровий юань.

У середині липня Народний банк Китаю опублікував white paper цифрового юаня (CBDC). Банк Росії також розробляє концепцію цифрового рубля як додаткову форму грошей.

Читати на The Page