Facebook Pixel

Російського олігарха звинуватили у контрабанді нафти в Україну та Туреччину

Михайло Гуцерієв. Фото: wikipedia

Михайло Гуцерієв. Фото: wikipedia

Сьогодні, 18 грудня, в Росії проходять десятки обшуків у бізнесмена Михайла Гуцерієва та його сина Саїда. Їх підозрюють у контрабанді нафтопродуктів через Туреччину, які могли потрапляти і в Україну. Сам бізнесмен називає це «провокацією», повідомило «Комерсанту» джерело.

За словами джерела, підставою для обшуків стала інформація Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС РФ, а також Служби економічної безпеки ФСБ про те, що до Туреччини нелегально постачалася нафта на суму 2 млрд рублів (більше $30 млн). Робилося це нібито в інтересах нафтової компанії «Форте Інвест», головою якої є Саїд Гуцерієв.

Джерела видання також стверджують, що справі дали хід після того, як з'ясувалося, що ця нафта потрапляла в Україну. Справу за статтею про контрабанду стратегічно важливих товарів і ресурсів порушило управління на транспорті МВС Росії, після того як отримала відповідні дані від Федеральної служби безпеки.

Telegram Logo

Представники компанії «Сафмар», що належить Михайлу Гуцерієву, проведення обшуків спростували. Сам власник компанії в ефірі телеканалу РЕН-ТБ також заявив, що ніяких обшуків не було, назвавши інформацію про них «провокацією». Дмитро Пєсков, прессекретар президента Росії Володимира Путіна, теж сказав, що в Кремлі про обшуки нічого не знають.

Хто такі Гуцерієви?

Михайло Гуцерієв є власником і головою ради директорів промислово-фінансової групи «Сафмар». Вона володіє нафтовидобувними і нафтопереробними, будівельними і девелоперськими компаніями. До групи входять також ритейл, комерційна нерухомість, радіостанції і телевізійний холдинг.

Загальна виручка компаній групи минулого року досягла 1,4 трлн руб., кількість співробітників — понад 100 тис. осіб.

Саїд Гуцерієв — син Михайла Гуцерієва. У грудні 2014 року став генеральним директором «Форте Інвест» (входить до «Сафмар»). Він також є співвласником останньої.

Коментарі

Всі новини