РНБО відхилила план реформування «Укроборонпрому»

Рада національної безпеки і оборони відхилила проєкт керівництва державного концерну «Укроборонпром» про реформування компанії.

«Плани з реформування ДК «Укроборонпром» мають бути істотно допрацьовані з урахуванням потреб Збройних Сил України в контексті функціонування оборонно-промислового комплексу, сучасних світових тенденцій розвитку озброєння і техніки та міжнародної кооперації», — йдеться в повідомленні РНБО.

Секретар РНБО Олексій Данілов підкреслив, що керівництво процесом реформування має здійснювати уряд, якому підпорядкований концерн, зокрема, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Telegram Logo

На думку Данілова, необхідно оцінити потенціал і перспективи кожного підприємства концерну. «Треба визначити, хто може бути їхніми стратегічними партнерами, враховуючи ситуацію на світовому ринку озброєнь і військової техніки», — зазначив він.

Водночас надзвичайно важливими є науково-технічний розвиток галузі, збереження наявного кадрового потенціалу та підготовка нових фахівців. Підприємства повинні сконцентруватися на виробництві новітньої техніки зі збереженням і розвитком критичних технологій і створенням замкнутих циклів виробництва там, де це є доцільним», — зазначив Данілов.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Запропоновані керівництвом «Укроборонпрому» реформи призвели до звернення колективів оборонних підприємств до президента Володимира Зеленського з проханням приділити особисту увагу проблемам, які є критичними для оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Глава «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус хоче позбутися 21 підприємства українського ОПК.

Зміни в організації роботи ОПК передбачені рішенням РНБО України від 18.02.2020 «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік і 2021, 2022 роки», введеного в дію Указом президента України від 27 лютого 2020 № 59.

Виконання відповідних завдань покладено на Кабінет міністрів України, який є суб'єктом управління держвласністю в ОПК України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини