Facebook Pixel

Росіяни відправляють вкрадене в Україні зерно в Сирію та Туреччину

Посольство України в Бейруті заявило, що вкрадену в нашій країні пшеницю росіяни відправляють у Сирію. За їхніми оцінками, йдеться про приблизно 100 тис. тонн, пише Reuters.

Зазначається, що вантажі доправлялися до місця призначення судном під російським прапором «Матрос Позиніч», яке в останні числа травня пришвартувалося в порту сирійської Латакії. Як свідчать дані Refinitiv, російський корабель завантажився українським зерном у Севастополі й розпочав перевезення 19 травня. Супутникові знімки свідчать про те, що вже 29 травня судно було пришвартоване в Латакії. З огляду на останні світові ціни на пшеницю вантаж оцінюється в понад $40 млн.

У купівлі вкраденого українського зерна звинувачують також і Туреччину. Про це заявив український посол в Анкарі Василь Бондар. За його словами, зараз Київ співпрацює з Інтерполом і турецькою владою щодо пошуку винних.

«Росія безсоромно краде українське зерно та вивозить його з окупованого Криму. Це зерно вирушає до іноземних країн, зокрема до Туреччини», — заявив він журналістам в Анкарі.

Контекст. Нагадаємо: війна росії в Україні спровокувала глобальну продовольчу кризу. Так, 3 червня Німеччина звинуватила президента рф Володимира Путіна в провокуванні голоду у світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉