Facebook Pixel

Північна Корея єдина визнала путінські «референдуми» та анексію, Іран відмовився

Північна Корея стала єдиною країною у світі, яка визнала проведені росією псевдореферендуми на окупованих територіях України та їхню подальшу анексію. Про це заявили в МЗС країни, пише Reuters.

Quote«Ми виявляємо повагу до волевиявлення жителів Донецької та Луганської Народних Республік, Херсонської та Запорізької областей, які прагнули входження до складу рф, і підтримуємо позицію уряду росії щодо прийняття вищезазначених регіонів до свого складу», — заявили в МЗС КНДР.

Ба більше, у міністерстві зазначили, що так звані «референдуми» було проведено згідно зі статутом ООН.

Водночас Іран, який є одним із дуже обмеженої кількості союзників російського диктатора Путіна, визнавати «волевиявлення» та подальшу анексію відмовився. Тегеран заявив, що завжди неухильно виступає «за повагу до суверенітету будь-якої країни». Офіційний представник МЗС Ірану Насер Канані наголосив, що Іран підтримує будь-які зусилля щодо мирного врегулювання й завжди заявляє про свою готовність сприяти цим зусиллям.

Контекст. 30 вересня Путін оголосив незаконну анексію Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей України. Під час виступу він закликав Україну до діалогу, однак сказав, що не обговорюватиме «повернення територій».

Раніше Північна Корея офіційно визнала «незалежність» так званих маріонеткових республік «ДНР» і «ЛНР».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉