Верховна Рада вивчатиме законопроєкт № 8153 від 22.10.2022 «Про захист персональних даних», який пропонує впровадження норм GDPR.
Читайте також:
Чому бізнесу важливо захищати персональні дані клієнтів
Цей документ викликав занепокоєння серед громадського сектору, бізнесу та медіа. Попри численні зауваження, його виносять на перше читання без доопрацювань.
Основні ризики:
Підписуйтеся
- Штрафи надзвичайно високі: для фізичних осіб — до 20 млн грн, для юридичних осіб — до 150 млн грн, або до 8% від загального річного обороту (наразі максимальний штраф складає 34 тис. грн).
- Знищення даних, навіть із суспільним значенням. Президент-втікач Янукович, до прикладу, може вимагати не називати його злочинцем, посилаючись на давність вироку. Суд може прийняти його сторону, спираючись на «право на забуття», визначене статтею 21 нового закону.
- Очищення даних, навіть тих, що мають суспільну значимість. Наприклад, президент-втікач Янукович може вимагати не називати його злочинцем, апелюючи до давності вироку. Суд може підтримати його, посилаючись на «право на забуття», що передбачене статтею 21 нового закону.
- Обмеження доступу до відкритих даних ставить під загрозу прозорість, підзвітність уряду та боротьбу з корупцією. Бізнес, журналісти-розслідувачі та фінансові установи втратять можливість здійснювати детальні перевірки.
Також є відомості, що наступним етапом буде розгляд законопроєкту щодо створення нового регулюючого органу — органу, що здійснюватиме нагляд та покарання, фінансування якого обійдеться державі більше ніж у 2 млрд грн. Ймовірно, цей орган буде перевіряти кожне підприємство, оскільки час на адаптацію та впровадження нових вимог для бізнесу не передбачено.
Підписуйтеся
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Подякувати 🎉
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
Теги