Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українці будують житло для сімей переселенців: як допомогти

Проєкт «Дім там, де ти» для українців, що втратили житло. Як підтримати. Фото: сайт newhome.org.ua

Проєкт «Дім там, де ти» для українців, що втратили житло. Як підтримати. Фото: сайт newhome.org.ua

Киянин Юрій Стецюк і маріупольчанка Валерія Стецюк створили проєкт «Дім там, де ти», щоб забезпечити безплатним комфортним житлом людей, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Організатори вже спроєктували помешкання, збудували один будинок у Києві та отримали землю в Київській області для зведення наступних. Зараз проєкт шукає фінансування для створення житла ще для п’яти сімей переселенців. До збору грошей можуть долучитися благодійні фонди, меценати та будь-які небайдужі люди.

За словами Юрія Стецюка, вони наважилися на цей проєкт через своє оточення. На початку повномасштабної війни подружжя встигло вивезти батьків Валерії з Маріуполя, однак ті втратили абсолютно все – взяли з собою лише кота та документи. У схожій ситуації опинилися й десятки знайомих і родичів.

Quote«Ми зрозуміли, що люди, які втратили все, не можуть почати нормальне життя, не маючи нормальної оселі. Прихистки, життя в приймах, контейнерах – це короткостроковий варіант, – розповідає Юрій Стецюк. – Ти живеш наче в очікуванні, коли зможеш десь осісти та почати будувати життя з початку».

Тому пара вирішила побудувати компактне та якісне житло, яке б відповідало декільком критеріям: функціонально було таким самим, як квартира; зводилося б швидко й могло бути встановлено будь-де (без капітального фундаменту).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Протягом березня та квітня 2022 року залучені фахівці спроєктували перший дерев’яний каркасний будинок із двома спальнями (для дітей і дорослих), кухнею та санвузлом. Упродовж травня та червня організатори власним коштом звели житло біля станції метро «Видубичі».

Згодом Юрій і Валерія Стецюки вирішили масштабувати проєкт. Із сотні заявок вони обрали ще п’ять сімей із двома дітьми до 18 років, які терміново потребують житла. Чотири з них – з Маріуполя, п'ята – двічі вимушено переміщені особи (до 2014 року жили в Макіївці, потім – у Дружківці).

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми не шукали принципово маріупольців, так склалося, що саме їм немає куди повертатися – не тільки будинку, а й цілого міста немає», – додає Юрій Стецюк.

Нещодавно організатори проєкту отримали в безоплатне користування до 5 років землю від Боярської міської ради. Тепер вони шукають фінансування для зведення будинків.

Підтримати проєкт фінансово, ознайомитися з плануванням будинків, документами та іншими деталями можна за посиланням: https://www.newhome.org.ua/.

Коментарі

Всі новини