Facebook Pixel

Виробники сланцевого газу в США скоротять видобуток через рекордно низькі ціни

Крупні добувачі сланцевого газу в Аппалачському басейні горючих сланців в США змушені виводити в простій бурильні установки, щоб скоротити витрати в умовах низьких цін на сировину.

«Я не знаю, чому хтось буде бурити свердловини ... як показник зростання цього ринку. Я думаю ... раціоналізація переважатиме на цьому ринку, який не є стійким, і баланси не є стійкими там», — сказав аналітик Cabot Oil & Gas Ден Дінгс (Dan Dinges) в ході аналітичного звіту за IV квартал 2019 року.

Зокрема, Cabot скоротить капітальні витрати в 2020 році до $575 млн, що на 27% менше, ніж в 2019 році, і в березні закладе тільки одну з трьох запланованих раніше установок, передає S&P Global Platts.

Telegram Logo

У I кварталі Cabot прогнозує видобуток газу на рівні 2,375 млрд кубічних футів (67,25 млн кубічних метрів) в день, що на 3% менше, ніж в IV кварталі 2019 року.

«Компанія продовжує аналізувати перспективи ринків природного газу в 2020 році в наступний період і готова додатково скоротити капітальні витрати, якщо цього вимагатимуть ринкові умови», — йдеться в повідомленні компанії.

Cabot повідомила, що генерує позитивні грошові потоки при цінах не нижче $2 за тисячу кубічних футів. При цьому компанія отримала $2,15 за тисячу кубічних футів IV кварталі, що на 31% менше, ніж за той же період роком раніше. Що дозволило компанії генерувати вільний грошовий потік у розмірі $109,5 млн і отримати скоригований дохід $120,8 млн, або 30 центів на акцію. Це 55% падіння в порівнянні з IV кварталом 2018 року.

Cabot направить 50% вільного грошового потоку на виплати дивідендів, дещо з решти 50% буде направлено на погашення заборгованості компанії.

При цьому Дінгс зазначив, що покупки нових активів в галузі небажані. «Щоб укласти M&A угоду потрібно сильне напруження. Ось чому це робиться не щодня», — сказав Дінгс.

Контекст. Надлишкова пропозиція СПГ обрушила ціну газу до мінімумів 1999 року. Основний тиск на ціни надає введення нових експортних проектів в Австралії та величезні запаси природного газу в сховищах країн ЄС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини