Прогноз курсу валют на березень: долар може перетнути психологічний бар'єр

Прогноз курсу долара і євро з 2 до 9 березня. Фото: pixabay

Прогноз курсу долара і євро з 2 до 9 березня. Фото: pixabay

З 2 до 9 березня очікується, що курс долара буде у коридорі 27,85-28,05 грн/$. Водночас прогнозований середній курс по березню становить 27,95-28,05 грн за долар.

Варто зазначити, що з 22 лютого до 1 березня курс долара виріс на 0,25% з 27,85 до 27,92 грн/$. Курс євро не змінився, закріпившись у середньому на рівні 33,62-33,66 грн/євро. Про це йдеться у щотижневому економічному огляді Ukraine Economic Outlook.

Коливання у коридорі 27,85-28,05 грн за долар пов'язані зі зміцненням індексу долара США. За останні сім днів курс євро до долара «відкотився» з 1,22 до 1,2 євро за долар або на -1,7%. Однак, за оцінками трейдерів, прийняття другого стимулюючого пакета владою США призведе до повернення курсу 1,25 євро за долар.

Telegram Logo
Прогноз курсу долара з 2 по 9 березня. Фото: Ukraine Economic Outlook.

Прогноз курсу долара з 2 по 9 березня. Фото: Ukraine Economic Outlook.

Також внутрішні фактори поведінки валютного ринку в лютому виявилися гіршими за очікування. Так, у лютому митна служба на 4% перевиконала план надходжень, незважаючи на зміцнення гривні. Водночас обсяги внутрішнього виробництва й експорту можуть показати уповільнення у деяких галузях.

Крім того, негативно може вплинути й введення «червоної» протиепідемічної зони у деяких областях України. Адже ці регіони зіштовхнулися зі значними обмеженнями в роботі громадського транспорту та сфери послуг.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також негативна ситуація із захворюваністю і прогресом вакцинації стримує залучення зовнішніх інвестицій, які передбачалися в оптимістичному сценарії курсового прогнозу. Через це середній курс у лютому — 27,88 продовжує залишатися наближеним до верхньої межі прогнозу в 27,95 грн за долар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини