Facebook Pixel

Проєкт держбюджету-2020 надійшов до Верховної Ради

15 вересня, в останній день, коли, згідно з Бюджетним кодексом, проєкт держбюджету повинен бути внесений у парламент, уряд зареєстрував проєкт закону про держбюджет-2020.

Як сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук в ході пресбрифінгу, до 2 листопада уряд розраховує внести в проєкт корективи, які відповідають оновленому прогнозу Мінекономіки. Він також зазначив, що поточний варіант держбюджету скасовує дотації агропідприємствам на користь підтримки малих фермерів.

Поки що проєкт передбачає доходи держбюджету (включаючи трансферти) 1,079 трлн грн, витрати — 1,17 трлн, дефіцит — 2,09%.

Telegram Logo

Мінімальна зарплата — 4723 грн.

Бюджет розрахований за умови середнього курсу 28,2 грн за долар.

Витрати на національну безпеку збільшено, як порівняти з 2019 роком, на 33,8 млрд грн – до 245,8 млрд грн. Фінансування Пенсійного фонду — 172,6 млрд. грн.

На розвиток дорожньої інфраструктури передбачено 74,4 млрд грн, з яких 69,7 млрд грн — Дорожній фонд.

Витрати на підтримку енергетичної незалежності заплановані в 2 млрд грн.

Надходження від приватизації — 5 млрд грн. Два останніх року за цією статтею планувалися доходи в 17 млрд грн, але реальні надходження були в десятки разів меншими.

Загальні витрати на охорону здоров'я — 108 млрд грн, що на 9,8 млрд грн більше, ніж поточного року.

Витрати на розвиток культури та інформаційну політику — 8,6 млрд грн, з яких на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи і популяризацію української літератури в світі — 100 млн грн, на розвиток суспільного мовлення — 2 млрд грн, на підтримку кінематографії — 1,3 млрд грн.

Витрати на освіту — 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж в 2019 році. Вперше в проєкті бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти — 300 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини