Позиція президента Володимира Зеленського щодо Приватбанку не задовольняє Міжнародний валютний фонд. Агентство Reuters опублікувало відверте інтерв'ю з високопоставленим чиновником Нацбанку України. З тексту інтерв'ю стає зрозумілим, що у фонді чекають більш твердої позиції щодо того, як протистояти спробам колишнього власника Приватбанку повернути собі акції. А щодо інших питань, то представники команди президента виступають досить рішуче. Ну а тепер про все по порядку.
Новини коротко
Переговори з МВФ застопорилися. Зараз уряд веде переговори з фондом про те, щоб на початку січня розпочалася нова програма обсягом $3,9 млрд грн. Ця сума може бути збільшена до $8 млрд. Але перш ніж це станеться, Києву потрібно владнати суперечку з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським. Про це в інтерв'ю агенції Reuters розповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Вона зазначила, що для міжнародного співтовариства проблеми, пов'язані з цією установою, – «червона лінія». За словами Рожкової, МВФ досі не переконаний у прагненні до реформ при Зеленському.
Уряд запропонував нові правила видобутку бурштину. Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради три законопроєкти, присвячені цій проблемі. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища повідомив на своїй сторінці у Facebook, що Кабмін пропонує запровадити тимчасовий мораторій на вивіз необробленого бурштину, вимагати використовувати при видобутку тільки сертифіковане обладнання, посилити відповідальність та умови видачі дозволів на видобуток, а також ввести кримінальну відповідальність за незаконний видобуток.
Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання інвестицій. Він був прийнятий Верховною Радою 20 вересня. Зокрема, документ скасовує з 2021 року пайовий внесок на розвиток інфраструктури для забудовників. Наступного року вони все ще будуть перераховувати до місцевих бюджетів 4% від вартості будівництва нежитлових будівель та споруд і 2% – під час будівництва житлових. Також скасовується вимога проводити експертну грошову оцінку приватних земельних ділянок, які передаються в заставу. Закон набуває чинності з моменту його опублікування.
Кернел залучив $300 млн. Компанія розмістила на цю суму облігації з терміном погашення у 2024 році і ставкою 6,5%. Про це з посиланням на свої джерела повідомило агентство «Інтерфакс-Україна». Облігації продані за ціною 99,5%. Організаторами виступили ING Bank і JP Morgan.
Авіакомпанія SAS знову буде літати в Київ. З 26 жовтня Scandinavian Airlines після восьмирічної перерви відновлює регулярні рейси в Україну. Компанія буде здійснювати прямі перельоти між Осло та Києвом тричі на тиждень. SAS працює за гібридною моделлю: поєднує елементи лоукостаі та класичного перевізника. До 2011 року компанія виконувала рейси за маршрутом Копенгаген – Київ. Авіаперельоти припинилися через нерентабельність.