Facebook Pixel

Повний текст відповідей США на вимоги РФ щодо гарантій безпеки. Принципи взаємодії двох держав

Іспанська газета El País опублікувала повний текст відповідей США та НАТО на вимоги Росії щодо гарантій безпеки у двох документах: заяві НАТО на чотирьох сторінках і заяві Вашингтона на п'яти сторінках.

Дипломатичне джерело підтвердило справжність відповідей США та НАТО, опублікованих іспанською газетою.

США у своїй відповіді відзначили готовність обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні. США також готові розпочати діалог з питань контролю поширення ракет середньої та малої дальності. Крім вищезгаданого, США висловили готовність до таких кроків:

  • обговорити з РФ заходи зміцнення довіри під час проведення навчань у Європі;
  • утриматися від розміщення ядерної зброї у Східній Європі;
  • розпочати діалог про контроль над озброєннями в обмін на виведення військ і миротворців із Криму, Придністров'я, Південної Осетії та Абхазії;
  • продовжити роботу в межах Ради РФ — НАТО;
  • продовжувати обговорення питань безпеки та їх інтерпретації з боку РФ;
  • дати доступ російським інспекціям до об'єктів ПРО в Румунії в обмін на огляд російських військових об'єктів;
  • внести нові види ядерних систем у подальші угоди щодо контролю за озброєннями;
  • розглянути додаткові заходи щодо запобігання інцидентам з РФ на морі та в повітрі.

«Позиція уряду США полягає в тому, що прогрес із цих питань може бути досягнутий лише в умовах деескалації загрозливих дій РФ щодо України», — зазначено у відповідях з боку США.

Вашингтон вважає, що саме РФ порушила довіру, яка лежить в основі співпраці двох держав, і «кинула виклик основним принципам глобальної та євроатлантичної безпекової архітектури».

Також США попередили, що подальше нарощування РФ своїх військових сил чи агресія проти України призведе до аналогічних кроків із боку США та їхніх союзників.

У свою чергу НАТО у своїй відповіді заявляє, що не хоче конфронтації з РФ, але альянс не бажає йти на компроміс із принципових для себе питань.

«НАТО не домагається конфронтації. Але ми не можемо піти на компроміси в принципах, на яких ґрунтуються наш альянс і безпека у Європі та Північній Америці, і ми не підемо», — ідеться в документі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉