Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Поради Коломойського президенту, астрономiчна зарплата Ілона Маска та мегаальянс на авторинку

Головні події вихідних 

Британська The Financial Times вчора опублікувала статтю з радикальними цитатами українського олігарха Ігоря Коломойського, який закликав розірвати відносини з МВФ та оголосити дефолт.

Головні цитати з цієї статті

  • Про відносини з кредиторами. «З моєї точки зору, ми повинні ставитися до кредиторів так само, як Греція. Це приклад для України». У своєму протистоянні з кредиторами у 2015 році Греція стала першою розвиненою країною, яка не виплатили борг. Хоча і тимчасово.
  • Про дефолт. «Скільки разів Аргентина допустила дефолт? І що? Вони реструктурували борг».
  • Про президента Володимира Зеленського. «Він мені не бізнес-партнер, і він не мій колишній співробітник. Він керує і володіє акціями в компанії, яка підписала довгостроковий контракт з моєю компанією».
  • Про поради з Заходу. «Якщо Зеленський буде слухати (Захід – FT), а не приймати власні рішення, він закінчить, як Порошенко. У нього будуть 5, 10 або 15 відсотків замість 73‑х».
  • Про те, чому США і ЄС повинні списати борги Україні. «Це ваша гра, ваша геополітика. Вас не турбує Україна. Ви хочете нашкодити Росії. І Україна – це лише привід».

Чому це важливо

  • Британська газета висловлює побоювання, що недосвідчений український президент перебуває під впливом Ігоря Коломойського. А значить буде прислухатися до його ідей при вирішенні питання про подальшу співпрацю з МВФ. Ця стаття насторожить зарубіжних інвесторів.
  • Зовнішній борг України становить близько 60% ВВП, пік виплат за ним припадає на цей і наступний роки. План Мінфіну щодо обслуговуванню держборгу враховує можливість отримати від МВФ $3,9 млрд. Президент заявив, що Україні слід виконувати ці домовленості. 
  • 28 травня планується зустріч президента з МВФ. І такі заяви пов’язаного з ним підприємця не будуть сприяти налагодженню добрих відносин. Можливо, МВФ буде обережний, і візьме паузу, як це вже бувало раніше.

Що ще потрібно враховувати

  • Команда Зеленського допоки не висловлювала таких радикальних поглядів.
  • Фінансовий радник Зеленського Вікторія Страхова також написала у своєму FB, що зараз коментарів FT Ігор Коломойський міг не давати, а це були цитати з інтерв’ю підприємця у листопаді минулого року. 

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Коротко

Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск очолив список найбільш високооплачуваних топ-менеджерів США. Цей щорічний рейтинг складає газета The New York Times. За її даними, за 2018 рік він заробив $2,3 млрд. Це у 45,7 тисяч разів більше, ніж роком раніше. Тоді він заробляв настільки мало, що навіть не потрапив до рейтингу. Проте зараз він отримав більше, аніж наступні 65 членів рейтингу разом узяті. Але це не означає, що Маску ці гроші виплатять. Його основна зарплата була, як і раніше, невеликою – $55 тис. Перший транш компенсації Маск отримає, коли компанія досягне капіталізації в $100 млрд і виручки в $20 млрд. Зараз капіталізація компанії становить $34 млрд.

Мегазлиття у світовій автоіндустрії. Два світових гіганти Renault Group і Fiat Chrysler (FCA) ведуть переговори про широкий союз, який може перетворитися в альянс, написала газета The Financial Times. Перша вже об’єднує бренди Renault, Nissan і Mitsubishi. Агентство Reuters повідомило з посиланням на свої джерела, що сьогодні сторони підтвердять цю інформацію. Якщо альянс відбудеться, то він стане найбільшим у світі продавцем автомобілів – близько 16 млн в рік. Toyta і Volksvagen – близько 10‑11 млн на рік. 

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини