Польща спростить видачу посвідок на проживання працівникам із України

У Польщі планують законодавчо спростити процес отримання права посвідки на проживання для іноземців (ПНП) — Карт тимчасового побиту.

Про це йдеться в проекті Закону про внесення змін до закону про іноземців та деякі інші акти (UD138), опублікованному в офіційному Бюлетені Ради Міністрів Польщі.

Законопроект спрямований на спрощення отримання Карт побиту з метою отримання роботи, що дозволить іноземцям швидше легалізуватися і почати працювати в Польщі.

Проект закону передбачає:

  • відмову від необхідності надання договорів на оренду житла іноземцем;
  • спрощення процедури отримання нової Карти побиту при зміні роботодавця;
  • розширення списку обставин, за якими не потрібно вносити зміни в Карту побиту (наприклад, зараз через зміну посади навіть у рамках однієї компанії потрібно змінювати Карту);
  • спрощення процедури отримання Карти і дозволів на роботи для сезонних працівників.
Telegram Logo

«Спрощення процедур легалізації перебування в Польщі — хороший спосіб утримати трудових мігрантів у країні і позбавити польський уряд від необхідності наймати додаткову армію чиновників, які і так не можуть впоратися з кількістю документів від іноземців», — підкреслює віце-президент компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Кароліна Богдевіч.

Насамперед це торкнеться українських громадян як найбільш численної категорії претендентів на ПНП у Польщі. Зараз процедура отримання Карти побиту забюрократизована. Бувають випадки, що через це людям доводиться чекати Карту кілька років.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Існуючий «соціальний пакет» від польського уряду мотивує українців із ПНП залишитися в Польщі на тривалий термін і перевезти сім'ю. З 2019 року українці можуть щомісяця отримувати 500 злотих (близько 3600 грн) допомоги на кожну дитину в рамках програми «Сім'я 500+». Щорічно до нового навчального року українські сім'ї можуть розраховувати на 300 злотих на дитину-школяра за програмою «Добрий старт 300+» для збору до школи.

Контекст. Станом на липень 2020 року 237 тис. громадян України з майже 0,5 млн іноземців мають Карти побиту.

У Польщі за станом на середину літа поточного року знаходяться від 0,9-1,1 млн трудових мігрантів із України. Про це говорять дані дослідження Варшавської школи економіки Павела Стшелецько і Якуба Гровіца, а також Роберта Вишинського з Національного банку Польщі.

Працівники з України протягом 2013-2018 років забезпечили середнє щорічне зростання економіки Польщі на 0,5%, що становить одну сьому (13%) від загальної динаміки ВВП країни за цей період.

За оцінками Національного банку України, в 2019 році трудові мігранти перевели в Україну $12,017 млрд. Всесвітній банк оцінив обсяги переказів трудових мігрантів в Україну майже в $16 млрд за підсумками 2019 року. Нацбанк прогнозує в 2020 році обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів на рівні $10 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини