Facebook Pixel

Українська агропродукція швидше потраплятиме до ЄС: Польща спростить перевірки

Україна та Польща домовилися пришвидшити перевірку на українсько-польському кордоні і спростити експорт української агропродукції до ЄС і третіх країн. Про це йдеться в спільній заяві, підписаній у понеділок у Варшаві міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським і віцепрем'єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Генріком Ковальчиком, передає «Укрінформ».

Широкомасштабна війна в Україні розірвала традиційні логістичні ланцюжки експортних постачань сільськогосподарської продукції, а також заблокувала українські порти, через які відвантажувалася більшість аграрної продукції. Крім того, 400 млн людей у світі за відсутності експорту української агропродукції можуть залишитися без їжі, що спровокує світовий голод і подальшу міграційну кризу.

У рамках домовленостей українська сторона організує перевезення вантажів через призначені прикордонні інспекційні пости Польщі, а польська сторона перегляне чинні вимоги до ветеринарного контролю транзитних вантажів із зерном з України та відповідно забезпечить транзит зерна в усіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України.

У першій половині травня Польща запровадила цілодобовий режим роботи на ветеринарних пунктах прикордонного контролю.

Контекст. Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку й неминуче матиме наслідком світову продовольчу кризу та зростання інфляції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉