Facebook Pixel
IT

Поки всі рахують збитки, низка китайських компаній збільшила доходи завдяки коронавірусу

Епідемія смертельного коронавірусу в Китаї зачепила, зокрема, і технологічний сектор. Аналітики підрахували, що загалом ця галузь втратила $46 млрд з моменту стрімкого поширення вірусу в січні цього року.

Однак, як повідомляє Bloomberg, від Covid-19 постраждали не всі китайські компанії — навпаки деякі з них заробили на цьому. Китайські Alibaba и Meituan, які займають сильні позиції в «матеріальному світі», втратили $28 млрд своєї ринкової вартості з січня, водночас «жителі віртуального світу» ByteDance та Tencent Holdings продовжували насолоджуватись зростанням. Зокрема, ринкова вартість власника We Chat, компанії Tencent, що випускає віртуальні товари та розповсюджує рекламу, зросла на $18 млрд і наразі становить близько пів трильйона доларів. Аудиторія власника TikTok ByteDance також за останні два місяці значно збільшилася з огляду на те, що мільйони людей обмежені в пересуванні, тому мобільні ігри та онлайн-спілкування є єдиними їхніми розвагами.

Доля Alibaba тісно пов’язана з другою за розмірами економікою світу. Гігант е-комерції з КНР попередив про «значне» зниження фінансових показників у поточному кварталі, оскільки працівники компанії, які приймають замовлення, пакують та доставляють їх, просто не можуть потрапити на роботу. У звичайні дні Alibaba доставляє понад мільярд пакунків на день. Однак, за словами аналітиків, в Alibaba є «туз у рукаві». Хмарний підрозділ компанії є лідером в Китаї та основою для майбутнього сплеску онлайн-активності цифрових компаній. Незважаючи на те, що наразі його дохід складає лише десяту частину від загального, за період епідемії в країні він зріс на 60%.

Telegram Logo

Контекст. Епідемія коронавірусу знижує попит на нафту в Китаї та інших азіатських країнах, що ще більше знижує ціни на нафту. Епідемія також спричинила падіння ринку газу в Китаї вперше за два роки.

Китайські регулятори вжили ряд заходів щодо забезпечення стабільності своєї фінансової системи, зокрема провели капіталізацію в розмірі $45 трлн на тлі епідемії коронавірусу, що стрімко розповсюджується.

Влада КНР прогнозує, що епідемія коронавірусу матиме руйнівний вплив на зростання економіки в I кварталі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини