Списання боргів без суду та перевірки бізнесу: нововведення від Гетманцева

Податковий комітет Верховної Ради зареєстрував законопроєкт із правками до Податкового кодексу. Правки стосуються роботи бізнесу, податку на автівки та повноважень податкової.

Ба більше, Податкова служба може отримати право списувати борги з рахунків підприємців без рішення суду. Ініціатором таких правок став голова комітету Данило Гетманцев, йдеться на сторінці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Оподаткування авто

Одним із нововведень стане оподаткування автівок не старше 5 років та вартістю понад 200 мінімальних зарплат — 1,7 млн грн.

Telegram Logo

Однак через підвищення середньої зарплатні вартість автівок, які будуть оподатковуватися, знизиться до 1,2 млн грн. Також планується створення транспортного регулятора.

Скасування мораторію на перевірки бізнесу

Найбільше на бізнес вплине скасування мораторію на перевірки бізнесу. Винятком стануть інспекції, які повинні початися з 18 березня, — їх не включатимуть у план.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак відновлення перевірок призведе до ускладнення роботи бізнесу. Ба більше, поки що невідомо скільки знадобиться часу підприємцям, щоб повернутися до попереднього рівня.

Відкриття банківської таємниці

Також комітет хоче дати податковій право отримувати інформацію про банківські рахунки не тільки бізнесу, а й фізичних осіб. Податкова зможе отримувати дані про стан рахунків боржників, а саме залишок грошей на рахунку, наявність банківського сейфу та інші операції з рахунком.

Крім того, податкова зможе отримувати дані за будь-який період часу та незалежно від суми заборгованості.

Зміни у розрахунку податку на прибуток

Також податковий комітет запропонував обмежити врахування податкових збитків у розрахунку податку на прибуток. Не можна буде використовувати дані, яким більше семи років.

Планується застосувати це нововведення з наступного року, що не дозволить підприємцям врахувати збитки, які вони отримали до 2014 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини