IT

Цифровізация податків: бот і новий кабінет. Що зміниться для бізнесу

Державна податкова служба в листопаді 2020 року запустить «податкового бота» Тaxsevicebot через месенджери Telegram і Viber.

Глава Державної податкової Олексій Любченко розповів на пресконференції, що бот складатиметься з двох етапів:

  • на першому етапі можна буде отримати стан розрахунків із бюджетом, реєстраційні та облікові дані, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про те, що потрібно подати звітність та сплатити податки та інше.
  • На другому – платники податків зможуть попередньо заповнювати звітність для платників єдиного податку, а також платити податки в інтернеті і отримувати сповіщення про податковий борг.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, відомство разом із Державною податковою запустять оновлений кабінет платників податків.

Telegram Logo

«Ми працюємо разом із податковою над тим, щоб поліпшити, спростити, зробити сучасним інтерфейс оплати податків на порталі податкової і на порталі «Дія». Після цього ми будемо переносити його і в формат повідомлень в мобільному додатку «Дія». Ми працюємо над цим. Це великий проєкт. Ми хочемо, щоб це займало мінімум часу, водночас максимум процесів було автоматизовано. Дуже скоро це з'явиться».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Контекст. Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3860, яким пропонується ввести офіційні електронні адреси для юридичних і фізичних осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини