В Україні було ухвалено законопроект №8401, що означає відновлення проведення податкових перевірок з 1 серпня. У зв'язку з цим, план-графік податкових перевірок на 2023 рік зазнав змін. Це означає, що компанії та підприємці мають бути готовими до поновлення перевірок з боку податкових органів із зазначеної дати.
Про це повідомляє Державна податкова служба України.
Кого включили в оновлений план-графік?
Загалом, починаючи з серпня, згідно з планом-графіком, податківці у 2023 році планують провести 3 683 планових перевірки. Хто саме потрапив у перелік перевірок та коли вони розпочнуться, можна подивитися за посиланням.
Сам же план-графік складається з чотирьох розділів:
- за Розділом I «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» та Розділом II «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» податківці хочуть провести 1 854 податкових перевірки;
- за Розділом ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» планові перевірки торкнуться 1 510 осіб;
- за Розділом IV «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» податківці здійснять 319 планових перевірок.
Кого не перевірятимуть з 1 серпня?
Автори законопроєкту №8401 пропонують встановити певні обмеження щодо проведення податкових перевірок підприємців. Таким чином з 1 серпня 2023 року буде запроваджено мораторій на проведення:
- усіх перевірок ФОПів 1 та 2 груп до 1 серпня 2024 року (виняток – проведення перевірок через припинення господарської діяльності);
- документальних чи фактичних перевірок платників податків чи об'єктів, зареєстрованих/розташованих на прифронтових територіях (територіях можливих бойових дій).
Також законопроєкт передбачає обмеження проведення планових перевірок у 2023-2024 роках, але за певних умов. Йдеться про випадки:
- якщо платник податків здійснює господарську діяльність, пов'язану з виготовленням/реалізацією підакцизної продукції або є суб'єктом грального бізнесу чи фінансовою установою;
- платник податків відповідає одній з ознак ризику.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!