Facebook Pixel

Єдиний в Україні феронікелевий комбінат пішов у вимушений простій

Керівництво Побузького феронікелевого комбінату оголосило про вимушене зупинення роботи. Підприємство не має змоги зараз повторно запустити печі через російські атаки на українську енергосистему, інформує пресслужба ПФК.

22 жовтня російське окупаційне військо вгатило ракетами по енергооб’єкту, який забезпечував живлення комбінату. ПФК довелося зупинити виробничий процес і водозабір.

Quote«Наразі електропостачання відновлено, але воно дуже нестабільне, і його ледве вистачає на потреби населення. Через неможливість ведення виробничого процесу підприємство вимушене тимчасово зупинити основну виробничу діяльність. Датою початку простою визначено 01 листопада 2022 року», — йдеться в повідомленні підприємства.

У ПФК зазначили, що від 24 лютого комбінат працював зі збитками. Причинами цього стало збільшення витрат на енергоносії, виникнення проблем із логістикою та брак сировини. Загалом за 9 місяців 2022 року комбінат сплатив до бюджету України податки на суму 113,8 млн грн. Цьогорічний показник на 7,9 % перевищив торішній.

Побузький феронікелевий комбінат є єдиним підприємством на території нашої країни, яке виробляє в промислових масштабах феронікель із бідних окиснених руд, що містять нікель. ПФК розташований у Голованівському районі на Кіровоградщині і є провідним роботодавцем в області.

Контекст. Напередодні єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що Європейський Союз забезпечить Україну електроенергією, якщо росія й надалі знищуватиме енергоінфраструктуру України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉