Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В НБУ розповіли, як скоротилася кількість платіжних терміналів і банкоматів за два місяці війни

Фото: wikipedia

Фото: wikipedia

Війна вплинула на стан платіжної інфраструктури

У Національному банку України розповіли, як війна вплинула на стан інфраструктури для приймання платіжних карток. Станом на 1 травня кількість активних платіжних терміналів у торговельній і сервісній мережах зменшилася на третину, а кількість банкоматів – на 20%, як порівняти з початком року, повідомляє НБУ.

Quote«Це пов’язано з тим, що значна кількість таких платіжних пристроїв розташована в місцях, де ведуться активні бойові дії, або на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою. Також не всі торговельні підприємства відновили роботу на територіях, що були звільнені Збройними силами України», — пояснює регулятор.

За підрахунками НБУ, у квітні 2022 року в Україні та за її межами було здійснено приблизно 550 млн операцій із використанням платіжних карток на суму 450 млрд грн – проти довоєнного січня кількість операцій зменшилася на 15% (сума зросла на 2%).

Упродовж квітня в Україні з використанням платіжних карток було здійснено понад 505 млн операцій на суму майже 375 млрд грн. Це на 20% менше за кількістю та на 10% — за сумою, як порівняти із січнем цього року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас у НБУ вважають таке скорочення в умовах війни незначним. Воно свідчить про те, що українська фінансова система функціонує стабільно, а громадяни мають можливість забезпечувати свої фінансові потреби, наголошує регулятор.

«Від самого початку війни ми разом із банками та платіжними системами робили все можливе для забезпечення повноцінної роботи платіжної карткової інфраструктури. Кошти громадян на рахунках доступні їм цілодобово 7 днів на тиждень. Ми дбаємо про фінансовий захист українців — так буде й надалі. Адже можливість використовувати свої картки щодня в Україні чи за кордоном ми вважаємо базовою потребою, особливо під час війни», — заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Регулятор зазначає, що українці надавали перевагу безготівковим операціям із платіжними картками, які є безпечнішими в умовах воєнного стану.

Так, у квітні частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток у межах України за сумою становила 71% (у січні 2022 року цей показник складав 62%). Водночас частка операцій за кількістю залишилася майже незмінною – 90% (у січні 2022 року – 91%). Тобто 9 із 10 операцій із картками були безготівковими.

За кордоном у квітні цього року українці витратили з використанням платіжних карток українських банків приблизно 75 млрд грн, переважна більшість цих коштів – оплата товарів у POS-терміналах торговельної мережі та отримання готівки в банкоматах вимушеними українськими переселенцями.

Як повідомлялося, 2 червня НБУ підвищив облікову ставку більше за очікування – з 10% до 25% річних. Підвищення на 15 відсоткових пунктів має захистити гривневі заощадження українців, знизити тиск на валютному ринку та збільшити привабливість гривневих активів. Регулятор прагне забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни.

Коментарі

Всі новини