Facebook Pixel

Під Раду принесли труп свині в труні на знак протесту проти продажу землі

Громадська організація «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР) спільно з представниками партії «Національний корпус» впродовж трьох днів проводять акції проти запуску вільного ринку землі. Протестувальники прийшли під стіни Верховної Ради 13 листопада та вимагають від депутатів не голосувати за законопроєкт №2178-10.

На мітингу під парламентом також зібралися члени всеукраїнського об'єднання «Свобода». Учасники протесту тримають однакові прапори з символікою ВАР і надруковані в одному стилі плакати.

Мітингувальники вимагають не допустити продажу української землі іноземцям та олігархам.

p1.jpg p2.jpg

«Родзинкою» мітингу стала справжня труна з випотрошеним тілом мертвої свині, прикрашена траурними вінками з написами на стрічках «Українській землі». Ведучі мітингу виступають, стоячи біля труни під прапорами своїх організацій.

У ВАР стверджують, що мертва свиня — це символ того, що стане з тваринництвом України та загалом із українським селом у разі прийняття законопроєкту.

p3.jpg

Свої протестні акції активісти почали 11 листопада. Тоді вони протягом години повністю або частково перекривали траси в 13 областях.

Наступного дня вони пригнали трактори під Верховну Раду та продовжили протест.

p4.jpg

12 листопада активіст «Нацкорпусу» Роман Чернишов обіцяв блокувати вхід до парламенту нардепам, які будуть голосувати за відкриття ринку землі в Україні.

Контекст

  • Кабмін вніс у Верховну Раду законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Документ передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року мораторію на продаж землі. Згідно з проєктом закону, землю не зможуть купувати іноземні фізичні та юридичні особи, а також держави, які підпадають під дію закону про санкції (громадяни Росії зокрема).
  • Президент Володимир Зеленський 11 листопада заявив, що громадяни інших країн та компанії, серед засновників яких є іноземці, зможуть купувати українську землю лише після згоди на це українців за підсумками референдуму.
  • За підрахунками уряду, один гектар української землі після відкриття ринку (зокрема й для іноземців) буде коштувати $2,2 тис., а якщо землю можна буде купувати тільки українцям, то ціна гектара складе щонайбільше $1,5 тис.
Подякувати 🎉