Facebook Pixel

Перестановки в Кабміні: кого Верховна Рада звільнила та призначила 5 вересня

У четвер, 5 вересня, Верховна Рада відправила у відставку двох міністрів та голову Фонду держмайна. Також парламент призначив 9 урядовців на місця звільнених.

The Page розповідає, кого сьогодні Рада звільнила і хто очолив міністерства.

Кого з міністрів та посадовців звільнили 5 вересня

5 вересня депутати Верховної Ради голосували за звільнення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, віцепрем'єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, голови Фонду державного майна Віталія Коваля.

Звільнення Дмитра Кулеби

5 вересня парламент звільнив Дмитра Кулебу з посади очільника МЗС. За — 240 народних депутатів.

Відставку Кулеби Рада розглядала ще вчора, однак під час голосування депутати зупинили розгляд та оголосили перерву.

Як повідомили джерела «Суспільного», Володимир Зеленський на зустрічі із депутатами «Слуги народу» 4 вересня заявив, що Кулебі «бракує енергії для просування надання зброї».

Дмитро Кулеба обіймав посаду міністра закордонних справ з 4 березня 2020 року.

Дмитро Кулеба. Фото: AP

Дмитро Кулеба. Фото: AP

Звільнення Ірини Верещук

5 вересня парламент повторно розглянув і підтримав звільнення Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України За проголосували 255 депутатів.

У середу, 4 вересня, для відставки Ірини Верещук не вистачило 12 голосів.

Вона обіймала свою посаду з 4 листопада 2021 року.

Ірина Верещук. Фото: president.gov.ua

Ірина Верещук. Фото: president.gov.ua

Звільнення Віталія Коваля

Останній, кого сьогодні звільнив парламент, став голова ФДМУ Віталій Коваль. За проголосував 261 депутат.

4 вересня Верховна Рада провалила звільнення голови Фонду державного майна, оскільки для відповідного рішення не вистачило одного голосу.

Як повідомляв народний депутат Ярослав Железняк, 4 вересня було засідання фракції коаліції, на якій був присутній президент Зеленський. Железняк припускав, що нардепів «наполегливо переконували» під час голосування у четвер підтримати всі рішення.

Згодом Железняк додав, що в середу ввечері економічний комітет ВР вже повторно розглянув і навіть зареєстрував нову постанову про звільнення Коваля з посади голови ФДМУ.

Віталій Коваль. Фото: фейсбук-сторінка Коваля

Віталій Коваль. Фото: фейсбук-сторінка Коваля

Кого з міністрів та посадовців призначили на нові посади 5 вересня

Частину звільнених у середу та четвер міністрів Верховна Рада призначила вже на інші посади 5 вересня. Так, депутати голосували за призначення Ольги Стефанішиної, Олексія Кулеби, Світлани Гринчук, Матвія Бідного, Миколи Точицького, Наталії Калмикової, Германа Сметаніна, Віталія Коваля, Андрія Сибіги.

Призначення Андрія Сибіги

5 вересня парламент призначив Андрія Сибігу очільником МЗС України замість Дмитра Кулеби, якого відправили у відставку раніше цього дня. За проголосували 258 народних депутатів.

Кандидатуру Сибіги на посаду очільника МЗС України офіційно висунув президент України Володимир Зеленський.

До призначення міністром закордонних справ Андрій Сибіга був заступником керівника Офісу президента у 2021−2024 роках. Там він займався питаннями зовнішньої політики та розвитку стратегічного партнерства. Згодом Сибіга став першим заступником глави МЗС.

Окрім цього, 4 роки він працював послом України у Туреччині. Також ще 4 працював директором департаменту консульської служби M3C та заступником директора договірно-правового департаменту M3C і радником-посланником посольства України в Польщі.

Андрій Сибіга. Фото: president.gov.ua

Андрій Сибіга. Фото: president.gov.ua

Призначення Ольги Стефанішиної

5 вересня Верховна Рада проголосувала за призначення Ольги Стефанішиної на посаду віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерки юстиції України, таким чином об’єднавши її попередню посаду з Мін'юстом. За — 253 депутати.

З 2020 року Стефанішина була віцепрем’єркою з євроінтеграції, а також членкинею партії «Слуга народу».

До цього вона працювала у Мін'юсті. Саме у той час Стефанішина потрапила у корупційний скандал. У 2013 році Мін'юст замовив три порівняльно-правові дослідження щодо адаптації вітчизняного законодавства до європейського.

Компанія «Європейська правова група» отримала за свою роботу обсягом 686 сторінок 920 тис грн. Вартість однієї сторінки дослідження коштувала Мінюсту 1400 – 4500 грн.

Організатором тендеру була Стефанішина. У 2014 році за фактами цього тендеру була відкрита кримінальна справа. У 2023 році справу передано до суду.

Ольга Стефанішина. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Ольга Стефанішина. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Призначення Олексія Кулеби

У четвер парламент також призначив Олексія Кулебу на посаду віцепрем'єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад та територій України. За проголосували 240 нардепів.

Кулеба замінить на цій посаді звільненого у травні Олександра Кубракова, однак фактично він буде одразу на трьох міністерствах.

Наразі Олексій Кулеба є заступником голови Офісу президента Андрія Єрмака. До цього, з 2022 по 2023 рік, він очолював КОДА, а раніше працював у КМДА.

Олексій Кулеба. Фото: president.gov.ua

Олексій Кулеба. Фото: president.gov.ua

Призначення Світлани Гринчук

5 вересня нардепи проголосували за призначення Світлани Гринчук на посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів, на якій вона замінить Руслана Стрільця. За — 246 народних депутатів.

До призначення вона була заступницею міністра енергетики Германа Галущенка. У 2022 році працювала заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції.

Світла Гринчук. Фото: Міненерго

Світла Гринчук. Фото: Міненерго

Призначення Матвія Бідного

У четвер Верховна Рада призначила міністром молоді та спорту Матвія Бідного, який до цього був у статусі виконувача обов’язків. За проголосували 239 народних депутатів.

З липня 2020 року Бідний був заступником міністра молоді та спорту.

До 2011 року працював тренером, а потім керівником фітнес-клубу ДП «Фаворит-С» у Києві. З 2011 року — помічник керівника ТОВ «Юридична компанія «Сетра».

2011-2015 рр. — менеджер з продажу ТОВ «ФірмаІСТ». 2015-2016 рр. — менеджер відділу автоперевезень ДП «ІСТФРАХТ». З 2016 року працює у Мінмолоді.

Матвій Бідний. Фото: mms.gov.ua

Матвій Бідний. Фото: mms.gov.ua

Призначення Миколи Точицького

Міністерство культури та стратегічних комунікацій очолить дипломат Микола Точицький. За відповідне призначення проголосували 252 нардепи.

До цього Точицький був заступником Андрія Єрмака та послом України у Бельгії і Люксембурзі – з 2016 по 2021 рр.

Також Микола Точицький брав участь у перемовинах з рф у Стамбулі та Біловезькій Пущі у лютому-березні 2022 року.

Микола Точицький. Фото: president.gov.ua

Микола Точицький. Фото: president.gov.ua

Призначення Наталії Калмикової

5 вересня парламент призначив міністеркою у справах ветеранів Наталю Калмикову. За — 256 нардепів.

Калмикова була заступницею міністра оборони Рустема Умєрова з вересня 2023 року з соціальних питань.

Також з 2021 року працювала виконавчою директоркою Українського ветеранського фонду. Обіймала посади продукт-менеджерки у компанії Delta Medical PoE (червень 2008 — травень 2017), керівниці військового відділу у БО МБФ «Повернись живим» (червень 2017 — січень 2021), радниці з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ (червень 2021 — листопад 2021). У 2015 році балотувалась у Вінницьку міську раду від «Громадянської позиції».

Наталія Калмикова. Фото: uacrisis.org

Наталія Калмикова. Фото: uacrisis.org

Призначення Германа Сметаніна

Новим міністром з питань стратегічних галузей промисловості України стане Герман Сметанін, який замінить на цій посаді Олександра Камишіна. Відповідне призначення підтримали 247 народних депутатів.

Наразі Герман Сметанін очолює «Укроборонпром» і буде одним з наймолодших міністрів. Йому натепер 32 роки.

До цього Сметанін працював в «оборонці» — керував відомим харківським танковим заводом імені Малишева. Свою кар'єру він розпочав у харківському КБ Морозова як інженер-конструктор. Потім на такій самій посаді працював на Львівському бронетанковому заводі.

У Харкові Герман Сметанін очолював виробництво на заводі імені Малишева, потім із 2021 до 2022 року стає директором Харківського бронетанкового заводу, який нині ліквідовано.

При Сметаніні «Укроборонпром» показав найбільший в історії концерну прибуток у 527 млн грн. Також компанія входить до ТОП-50 найбільших оборонних концернів світу.

Герман Сметанін. Фото: epravda.com.ua

Герман Сметанін. Фото: epravda.com.ua

Призначення Віталія Коваля

Останнє призначення 5 вересня було Віталія Коваля. Відтепер він буде займати посаду міністра аграрної політики та продовольства України. За проголосував 251 народний депутат.

Коваль очолював Фонд держмайна України та встиг запустити велику приватизацію.

До призначення головою ФДМУ очолював Рівненську ОДА з 2019 по 2023 рік. У 2004-2006 роках працював у банківській сфері, у 2006-2019 – очолював підприємства в аграрній, транспортній та будівельній галузях.

Детальніше про нього можна прочитати у інтерв'ю The Page з ним.

Віталій Коваль. Фото: фейсбук-сторінка Коваля

Віталій Коваль. Фото: фейсбук-сторінка Коваля


Подякувати 🎉