Верховна Рада 21 листопада призначила нового голову Фонду державного майна України. Ним став чинний голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.
Нагадаємо, до 5 вересня 2023 року головою ФДМУ був Рустем Умєров, який нині очолює Міністерство оборони. На посаду керівника Фонду планували призначити Ольгу Піщанську, яка на той час керувала Антимонопольним комітетом, але вона відмовилася від нової посади, написавши заяву про відставку з АМКУ. Наразі обов'язки голови ФДМУ виконує Олександр Федоришин.
В інтерв'ю він пояснив: посада голови ФДМУ може відлякувати через її корупціогенність та небезпеку в репутаційному та особистісному плані. «Ти заходиш у сферу інтересів багатьох людей, які все життя десь мали прив'язку до якихось державних бізнесів, які вони вважали для себе приватними. І коли ти щось змінюєш, безумовно, тебе критикують чи створюють певні ризики чи погрози. До того ж є дуже багато викликів, тому не факт, що все вдасться реалізувати», – сказав Федоришин.
Хто такий Віталій Коваль
Віталій Коваль народився 28 липня 1981 року у Березному, Рівненська область.
Він є підприємцем, політиком, віцепрезидентом Асоціації спортивної боротьби України, членом Національного олімпійського комітету, почесним доктором Національного університету «Острозька академія».
Голова Рівненської обласної державної адміністрації з 9 вересня 2019 року, з 24 лютого 2022 року – голова Рівненської обласної військової адміністрації.
Закінчив Тернопільську академію народного господарства (спеціальність «Банківська справа»), МВА Львівської бізнес-школи Українського католицького університету.
Володіє англійською та польською мовами. Одружений, виховує двох доньок.
У 2004-2006 роках працював у банківській сфері, у 2006-2019 – очолював підприємства в аграрній, транспортній та будівельній галузях.
Брифінг Віталія Коваля про перший етап проєкту «Пліч-о-пліч» (відео»)
Що пишуть про Віталія Коваля у ЗМІ
Видання «Четверта влада» проаналізувало заробітні плати чиновників Рівненської області. У 2022 році, на відміну від своїх заступників, Віталій Коваль не мав премій, матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутове забезпечення, виплат за інтенсивність праці та вислугу років, а також йому не робили перерахунок заробітної плати.
«Складається враження, що він мешкає на одну зарплату», — написало видання. Коваль щомісяця отримував від чотирьох до десяти тисяч гривень надбавки за роботу за умов режимних обмежень. Посадовий оклад начальника ОВА – 68,6 тис. грн.
За два перші місяці 2023-го до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 1,74 млрд грн доходів. Це на 36% (або більш ніж на 464 млн) більше, ніж було у довоєнних січні-лютому 2022 року. За словами Коваля, доходи зросли завдяки «тісній взаємодії з роботодавцями та великими платниками податків області, боротьбі з нелегальними заправками». А також завдяки збільшенню надходжень від акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб та податку на нерухомість. Але, за даними «Четвертої влади», зростання загальної суми бюджету відбулося фактично лише з однієї причини, на яку Рівненська ОВА не впливає – через підвищення грошового забезпечення військовослужбовців («військового ПДФО»).