Facebook Pixel

Перестановки в Кабміні: кого Верховна Рада звільнила 4 вересня

У середу, 4 вересня, депутати Верховної Ради голосували за звільнення шістьох міністрів та голови Фонду державного майна. The Page розповідає, кого з міністрів відправили у відставку, а хто поки що залишився на своїх посадах.

Кого з міністрів та посадовців звільнили 4 вересня

4 вересня звільнення розглядали спочатку комітети Верховної Ради, а потім у залі парламенту. Загалом порядок голосування за звільнення виглядав наступним чином:

  1. Голова Фонду державного майна Віталій Коваль.
  2. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
  3. Віцепрем'єр-міністр — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
  4. Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
  5. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
  6. Міністр юстиції Денис Малюська.
  7. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Звільнення Олександра Камишіна

4 вересня Верховна Рада звільнила Олександра Камишіна з посади міністра із питань стратегічних галузей промисловості України. Водночас він зазначив, що залишиться працювати у секторі оборони України.

Також напередодні міністр надіслав заяву до ВРУ про відставку.

Quote«Написав заяву на звільнення з посади міністра… Продовжу працювати в оборонці, але в іншій ролі», — повідомляє Камишін.

Він відзвітував перед депутатами у залі Верховної Ради і подякував за спільну роботу та закликав підтримувати й далі український сектор оборони та нового міністра.

Рада проголосувала за відставку Камишіна. За — 243 голоси.

За словами депутата від партії «Європейська Солідарність» Олексія Гончаренка, Камишіна мають призначити стратегічним радником в Офісі президента.

Звільнення Ольги Стефанішиної

Наступною Верховна Рада звільнила Ольгу Стефанішину з посади віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Відповідне рішення підтримав 241 депутат.

Нардеп Ярослав Железняк припустив, що 5 вересня Стефанішина отримає цю саму посаду, оскільки Міністерство юстиції об'єднають з офісом євроінтеграції.

Звільнення Руслана Стрільця

Також 4 вересня парламент проголосував за звільнення міністра захисту довкілля України Руслана Стрільця, який напередодні надіслав відповідну заяву до Верховної Ради.

«За» проголосували 244 народних депутати.

Як припускає Железняк, Мінекології може очолити Світлана Гринчук, яка наразі є заступницею міністра енергетики.

Звільнення Дениса Малюськи

Останнім з міністрів, кого звільнила ВР у середу, був міністр юстиції Денис Малюська, який також напередодні написав заяву про відставку.

Малюська подякував президенту Володимиру Зеленському, прем'єр-міністру Денису Шмигалю, спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку, народним депутатам із профільних комітетів, колегам із Кабміну і Мін'юсту, а також своїй дружині Людмилі Рябчинській.

Кого з міністрів та посадовців не звільнили 4 вересня

Попри звільнення чотирьох міністрів, народні депутати провалили голосування за відставку Коваля, Верещук та Кулеби.

Як повідомив нардеп Железняк, 4 вересня буде засідання фракції коаліції, на якій буде присутній президент. Народний депутат припускає, що сьогодні будуть «наполегливо переконувати» під час голосування 5 вересня не повторювати сьогоднішній день та підтримати всі рішення.

За словами Железняка, найбільш проблемний пункт — це призначення заступника голови Офісу президента Олексія Кулеби віцепрем'єром по регіонах і реінтеграції, а також призначення Віталія Коваля очільником Мінагрополітики.

Звільнення Віталія Коваля

4 вересня Верховна Рада провалила звільнення голови Фонду державного майна Віталія Коваля, оскільки для відповідного рішення не вистачило одного голосу. За — 225 депутатів.

Як зазначив Ярослав Железняк, наразі економічний комітет ВР вже повторно розглянув і навіть зареєстрував нову постанову про звільнення Коваля з посади ФДМУ.

Звільнення Ірини Верещук

Також Верховна Рада не погодила звільнення Ірини Верещук з посади віцепрем'єр-міністра — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка напередодні також надіслала заяву на звільнення.

«За» проголосували 214 депутатів.

Згідно з повідомленням Железняка, портфель Верещук приєднають до нового міністра регіонів Олексія Кулеби, який буде теж віцепрем'єром.

Звільнення Дмитра Кулеби

Останнім, кого мав звільняти сьогодні парламент, був міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Однак Рада поки що не розглянула заяву про відставку, яку він вже подав 4 вересня. Наразі поки він залишається очільником МЗС.

Quote«На Кулебі щось пішло не так. Зупинили розгляд і оголосили перерву. Проти виступили «слуги», які розуміли, що вона провалиться», — повідомив Железняк.

Нардеп припускає, що Кулебу на посаді може замінити хтось із ОП: Себіга, Жовква або Точицький.

Подякувати 🎉