Facebook Pixel

Пентагон зупинив всі оборонні контракти – поки на 10 днів

Пентагон зупинив всі оборонні контракти – поки на 10 днів. Фото: airandspaceforces

Пентагон зупинив всі оборонні контракти – поки на 10 днів. Фото: airandspaceforces

Новий міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що припиняє всі нові контракти з армією і заявки на нові програми. Це спровокувало шок у оборонній промисловості, пише Bloomberg з посиланням на двох людей, які бачили офіційний лист від очільника Пентагону.

Пауза наразі анонсована на 10 днів, проте потенційно може тривати місяцями, кажуть джерела агентства. Рішення Пентагону ще не було оприлюднено.

Частково заборона стосується перегляду положень про різноманітність, справедливість та залучення до контрактів, але мова також може йти про перегляд інших статей.

Проблемами оборонних закупівель США залишаються

  • загальна бюрократизація, застарілі програми обліку;
  • повільність підключення до оборонки приватних підприємств та стартапів;
  • неготовність закуповувати озброєння в інших країнах.

Про це йшлося у доповіді спеціальної комісії Конгресу, писав Ігаль Левін.

У Конгресі зауважили, що закупівлі виходять за завищеними цінами із простроченням усіх дедлайнів, а тому у разі повномасштабної війни з Китаєм США можуть вичерпати свої запаси боєприпасів через 3-4 тижні.

Якщо найближчим часом укладання контрактів не буде відновлено, це може призвести до гірших наслідків, ніж те, що є зараз. І на радикальну реформу закупівель у нового міністра залишиться мінімум часу.

Водночас з мілітарними закупівлями Білий дім поставив на жорстку павзу видачу всіх федеральних грантів та позик на трильйони доларів, пише The Washington Post. Зупинились гранти на соціальну підтримку, систему охорони здоров'я тощо. Йдеться про багато федеральних програм:

  • допомогу притулкам для бездомних;
  • фінансову допомогу студентам коледжу;
  • гранти на охорону здоров’я від Центрів з контролю та профілактики захворювань;
  • державну допомогу на відновлення після стихійного лиха;
  • федеральні гранти забудовникам на розширення енергопостачання країни.

Під загрозою навіть виплати по Medicaid – програмі медичного страхування для понад 70 млн американців, які розподіляються від федерального уряду до штатів.

В аналітичній записці Офісу менеджмента і бюджета Білого дому зазначено, що з $10 трлн, «які витратив федеральний уряд [у 2024 фінансовому році, який закінчився 30 вересня 2024 року], понад $3 трлн були федеральною фінансовою допомогою, такою як гранти та позики».

Зупинка міжнародної допомоги, включно з USAID, загрожує не тільки «грантоїдам» – чому радіє частина українського суспільства. В підвішеному стані опинились також антитерористична підготовка в Сомалі, лікування ВІЛ в Уганді, заборона наркотиків у Колумбії, протезування для біженців з М’янми і багато інших гуманітарних програм. Єдиним винятком є програми для Ізраїлю і Єгипту, а також серйозні випадки екстреної продовольчої допомоги.

Американські високопосадовці зараз найбільше побоюються, що павза з фінансуванням підштовхне африканські країни до пошуку допомоги у Китаю чи Туреччини.

Подякувати 🎉