Facebook Pixel

ОСББ можуть компенсувати з бюджету Києва до 75% вартості енергоефективного обладнання

Мер Києва Віталій Кличко відвідав багатоквартирний будинок у Голосіївському районі столиці, де мешканці разом із міською владою реалізували комплекс енергоефективних заходів. Зокрема, були встановлені сонячні панелі та інвертори, які є резервним джерелом електроенергії на випадок відключень.

Quote«Сьогодні в умовах гострого енергодефіциту в Україні Київ застосовує всі можливі механізми для підвищення енергоефективності на всіх рівнях. І задля зменшення споживання електроенергії. Особлива увага – до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання», – підкреслив Віталій Кличко.

На початок цього року в будинках ОСББ та ЖБК було встановлено понад 670 одиниць різного обладнання, а загалом разом з іншими будинками понад 1000. Місто компенсувало витрати на суму близько 18,6 млн грн. У цьому ж житловому будинку, спільно з містом, мешканці провели комплекс енергоефективних заходів, включаючи встановлення сонячних панелей та інверторів, які є резервним джерелом електроенергії. Зокрема це важливо для будинкового обладнання у разі можливих відключень електроенергії. Цей будинок є взірцем автономного рішення для мешканців, особливо в умовах, коли ворог намагається паралізувати місто, завдаючи ударів по енергетичних об'єктах та критичній інфраструктурі.

Кличко зазначив, що в цьому будинку виконали низку енергоефективних робіт і в межах міської програми «70/30%», яка працює для будинків ОСББ і ЖБК. За умовами програми, 70% вартості робіт оплачує місто. А 30% інвестують мешканці.

Мешканці цього будинку вже п'ять разів брали участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт «70/30%». В рамках цієї програми вони відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері у спільних місцях, а також утеплили фасад будівлі.

Також встановили 3 гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарея. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху. Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А якщо з освітленням місць загального користування (в під’їздах, коридорах, на сходах) і зовнішнім освітленням – на батареях, це все може працювати добу. Із підключеними ліфтами – 12 годин.

Подякувати 🎉