Facebook Pixel

Російська військова техніка та тиск на персонал: МАГАТЕ оприлюднило звіт про роботу окупованої ЗАЕС

У вівторок, 6 вересня, в МАГАТЕ оприлюднили звіт за результатами інспекції на окуповану росією Запорізьку атомну електростанцію.

У документі сказано про те, що поблизу станції відбуваються постійні обстріли, які становлять постійну загрозу для ядерної безпеки.

Quote«Хоча обстріли, що тривають, ще не спровокували ядерну надзвичайну ситуацію, вони залишаються постійними. Загроза ядерній безпеці з потенційним впливом на критичні функції може призвести до радіологічних наслідків й це має велике значення для безпеки», — наголосили у МАГАТЕ.

Саме тому в агенції вимагають негайно припинити обстріли поблизу станції, щоб уникнути будь-яких подальших пошкоджень ЗАЕС та пов’язаних з нею об’єктів.

znimok-ekrana-2022-09-06-o-192726.png

Військова техніка на ЗАЕС та тиск на персонал

У звіті МАГАТЕ наголошено, що на станції присутня військова техніка (хоча в рф стверджують, що такої на об'єкті немає, — ред.). Зокрема, представники делегації бачили на станції військовий персонал, транспортні засоби та обладнання, а саме кілька військових ваговозі, які були розміщені у безпосередній близькості до реакторних блоків.

znimok-ekrana-2022-09-06-o-192838.png

Ще одним важливим моментом у звіті є інформація про тиск, який чинять окупанти (співробітники Росатома, — ред.) на український персонал ЗАЕС. На думку представників МАГАТЕ, це може спричинити негативний вплив на роботу працівників станції, оскільки є втручання в роботу лінії оперативного командування.

Quote«Український персонал, який працює на заводі в умовах російської військової окупації, перебуває у постійному стресі та під тиском, особливо через обмежену кількість персоналу. Це може призвести до збільшення ймовірності людської помилки, яка матиме наслідки для ядерної безпеки, — наголосили в МАГАТЕ. — Достатня кількість оперативного персоналу повинна вміти виконувати свої важливі обов’язки без погроз чи тиску, що важливо для безпеки».
znimok-ekrana-2022-09-06-o-193004.png

Контекст. Окупанти на ЗАЕС заявили місії МАГАТЕ, що це не рф веде обстріли станції з окупованих територій, це українські снаряди прилітають й в землі роблять оберт на 180°.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉