Facebook Pixel

Омеляну загрожує до шести років в'язниці. Справу ексміністра інфраструктури направили до суду

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян. Фото: УНІАН

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян. Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) завершило досудове розслідування стосовно колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна і направило обвинувальний акт до суду, повідомляє пресслужба НАБУ.

«Дії ексчиновника кваліфіковані за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу України («Видання службовою особою нормативно-правового акта, який зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»)», – говориться в повідомленні.

Омеляну загрожує від двох до шести років в'язниці.

Telegram Logo

Згідно з даними слідства, в грудні 2017 року ексміністр видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр. До того ж, Міністерство фінансів виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів до державного бюджету. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури. Ці дії призвели до недоотримання держбюджетом 30,4 млн грн.

«Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ щодо зменшення зборів не досяг поставленої мети», – йдеться в повідомленні.

Контекст. У червні 2020 року Омеляну оголосили підозру і визначили запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Він повинен прибувати на вимогу слідчого, прокурора або суду, повідомляти про зміну місця проживання, утриматися від спілкування зі свідками, фахівцями, експертами у справі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини