Обшук у дружини Коболєва може бути пов'язаний зі справою Медведчука
У середу, 23 квітня, співробітники ДБР без ухвали суду провели обшук у Світлани Панаіотіді, адвокатки та дружини ексголови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Він може стосуватися справи «Труби Медведчука».
Про це повідомив співзасновник і СЕО юридичної компанії Axon Partners Дмитро Гадомський.
Обшук у Світлани Панаіотіді: що відомо
«У мого доброго друга і колежанки Світлани Панаіотіді сьогодні свято. Можна сказати, день адвокатури — до неї додому з самого ранку завітало Державне бюро розслідувань із якимось невідкладним обшуком», — написав він.
Гадомський зазначив, що ухвалу суду співробітники ДБР не показали. Вони кажуть, що справа 2021 року. Згодом гендиректор Axon Partners додав, що, можливо, обшук стосується справи «Труби Медведчука». Бо не тільки у Панаіотіді зараз обшук, і теж без ухвали.
Фото свідоцтва
Своєю чергою Андрій Коболєв розповів, що ДБР вилучило:
- 2 мобільні телефони;
- робочий компʼютер Панаіотіді, який містить матеріали з адвокатською таємницею;
- 2 старі електронні пристрої.
«Вся процедура цього незаконного обшуку зайняла приблизно 5 годин, протягом яких ми вислухали багато цікавих пояснень, чому слідчі ДБР можуть проводити обшуки в адвокатів без рішення суду та всупереч нормам КПК (наприклад без залучення представника Ради адвокатів)», — каже Коболєв.
Керівник відділу кримінальних злочинів, комплаєнсу та розслідувань юридичної фірми Miller Артем-Абрахам Крикун-Труш наголосив, що цей обшук ДБР — не просто свавілля, а демонстративне ігнорування закону.
Він підкреслив, що невідкладний обшук можливий лише у трьох випадках:
- якщо рятують чиєсь життя;
- якщо рятують майно, або
- якщо переслідують злочинця.
«Жодного з цих випадків тут немає. Справа 2021 року. Чотири (!) роки минуло. Де тут невідкладність?» — зазначив юрист.
Окрім того, Панаіотіді зараз практикуюча юристка та має адвокатське свідоцтво. Адвокатів не можна обшукувати просто так. Має бути клопотання Генпрокурора або його заступника.
Що відомо про Світлану Панаіотіді
В період з 2015-го по 2019 рік Панаіотіді була державною уповноваженою Антимонопольного комітету України. Вона відповідала за фармацевтичні ринки і відстоювала створення більш жорстких умов входження на ринок для виробників лікарських засобів.
Світлана Панаіотіді. Фото з фейсбук-сторінки
Панаіотіді була членкинею постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
У вересні 2019 року була звільнена з АМКУ і перейшла на роботу в Кабмін.
З вересня 2019-го по травень 2021 року – заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Обіймала посаду голови Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу України та була членкинею Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.
На посаді заступника міністра Панаіотіді відповідала за формування державної політики у сферах воєнно-промислової політики, координації державного оборонного замовлення, експортного контролю, публічних закупівель, приватизації, управління державним майном тощо.
У травні 2021 року звільнилася з посади заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за власним бажанням.