Facebook Pixel

На Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 32 атаки

Розпочалася 405 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави.

Протягом 3 квітня противник завдав 3 ракетні та 21 авіаційного удару, здійснив 33 обстріли з реактивних систем залпового вогню.

Високою залишається ймовірність ракетних і авіаційних ударів по всій території України, адже ворог і надалі використовує тактику терору.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Які міста та села обстріляли російські загарбники 3 квітня

Противник і далі зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Завдяки злагодженим діям підрозділів Сил оборони України та героїзму кожного воїна протягом минулої доби було відбито 69 атак окупантів. Найзапекліші бої тривають за населені пункти Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка.

Російська федерація й надалі використовує повітряний простір і територію республіки білорусь, її військову інфраструктуру. На білоруських полігонах здійснюється підготовка підрозділів Збройних сил російської федерації.

Зберігається присутність підрозділів противника в прикордонних районах Курської та Бєлгородської областей.

Протягом минулої доби противник здійснив обстріли населених пунктів Волфине, Запсілля та Миропілля Сумської області, а також Вовчанськ, Вовчанські Хутори, Зибине, Волохівка, Рублене та Вільхуватка на Харківщині.

3 квітня армія рф обстріляла:

  • на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна ситуація без суттєвих змін, ознак формувань наступальних угруповань противника не виявлено;
  • на Куп’янському напрямку ворожих обстрілів зазнали населені пункти Кам'янка, Петро-Іванівка, Новомлинськ, Дворічна, Кутьківка, Западне, Масютівка Харківської області; Крохмальне Луганської області, Терни й Серебрянка Донецької області;
  • на Лиманському напрямку протягом минулої доби противник без успіху вів наступальні дії в районі населених пунктів Невське, Кремінна, Діброва та Серебрянського лісництва. Артилерійських обстрілів зазнали Макіївка, Невське, Кремінна, Діброва, Білогорівка Луганської області, Терни, Веселе, Званівка, Спірне та Роздолівка Донецької області;
  • на Бахмутському напрямку ворог намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурм. Без успіху вів наступальні дії поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка та Іванівське. Підрозділи Сил оборони протягом доби відбили 32 атаки противника на зазначеній ділянці фронту. Від ворожих обстрілів постраждали населені пункти, що розташовані в районі бойового зіткнення, з-поміж них: Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Озарянівка, Дачне, Олександро-Шультине, Залізне та Нью-Йорк Донецької області;
  • на Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районі Новокалинового, Красногорівки, Авдіївки, Сєверного, Первомайського та Мар’їнки, успіху не мав. Водночас ворог здійснив обстріли населених пунктів Авдіївка, Водяне, Сєверне, Нетайлове, Первомайське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка та Побєда Донецької області;
  • на Шахтарському напрямку ворог наступальні дії не проводив. Для коригування вогню артилерії активно застосовував БпЛА. Здійснив обстріли населених пунктів Новомихайлівка, Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Велика Новосілка та Времівка Донецької області;
  • на Запорізькому та Херсонському напрямках противник активні дії не проводив, нарощував оборонні спроможності. Здійснив обстріли населених пунктів Ольгівське, Гуляйполе, Чарівне, Білогір'я, Мала Токмачка, Новоданилівка, Кам'янське Запорізької області, а також Антонівка Херсонської області та міста Херсон.

В окремих населених пунктах Каховського району Херсонської області російські окупанти й надалі чинять тиск на місцеве населення. Так, 2 квітня цього року людям було заборонено залишати помешкання та виходити з дому. Протягом доби були зачинені всі громадські місця: торгові центри, магазини, лікарні тощо. В окремих селах зазначеного району пенсіонери й далі потерпають від знущань загарбників. Для отримання пенсій їм необхідно вистояти чергу, грошей вистачає не всім і не в повному обсязі. Водночас за певну винагороду отримання соціальних виплат стає доступнішим.

3 квітня ЗСУ відбили атаки ворога

Авіація Сил оборони минулої доби завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також було збито ворожий розвідувальний БпЛА, а наші ракетники й артилеристи уразили район зосередження живої сили противника.

Подякувати 🎉