Новий аеропорт на Закарпатті: як, навіщо та чиїм коштом його будуватимуть

Новий аеропорт на Закарпатті планують збудувати в рамках державно-приватного партнерства із залученням інвестицій у розмірі приблизно 3-4 млрд грн (держава платить за будівництво аеродрому, а інвестор — за зведення терміналу). Водночас рішення щодо інвестора ухвалюватимуть після визначення місця розташування аеродрому.

Про це The Page повідомили в пресслужбі Державного агентства інфраструктурних проєктів. Так також додали, що точна сума інвестицій в аеропорт залежатиме від подальших розрахунків і визначення місця його розташування.

Де буде розташований аеропорт?

Зараз для найоптимальнішого розташування аеропорту розглядаються більш як три локації. Найближчим часом робоча група аналізуватиме потенційні ділянки для розміщення аеродрому, після чого й ухвалять остаточне рішення.

Telegram Logo

Для чого будують новий аеропорт на Закарпатті?

Quote«Будівництво аеропорту на Закарпатті — це стратегічна перспектива розвитку регіону, адже наразі там немає повноцінного міжнародного аеропорту. Єдиний аеропорт, який є в регіоні, — це «Ужгород». Це комунальне підприємство, що належить до сфери управління Закарпатської обласної ради», — зазначили в Держагентстві інфраструктурних проєктів.

Там також додали, що в аеропорту «Ужгород» неможливо подовжити злітно-посадкову смугу через те, що вона з одного торця наближається до кордону зі Словаччиною. Ба більше, територія аеропорту є обмеженою для розвитку інвестиційно-привабливих напрямків діяльності, у нього потрібно вкласти майже 700 млн грн за низького економічного ефекту тощо.

У новому ж аеропорту будуть такі можливості:

  • довжина злітно-посадкової смуги не менш як 2,5 км;
  • можливість приймати літаки класу А320 та В737.

З аеропорту на Закарпатті буде відкрито авіасполучення:

  • з Києвом, Дніпром, Харковом, Одесою;
  • з Польщею, Угорщиною, Чехією, Італією, Іспанією;
  • чартери до Туреччини та Єгипту.

Контекст. Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував будівництво нового аеропорту на Закарпатті. За його словами, уряд затвердив обсяг фінансування в розмірі 30 млн грн на передпроєктні та проєктні роботи з будівництва нового аеродрому, а зараз обговорюється оптимальне місце розташування аеропорту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини