Україна ввела спецмита майже на всі російськи товари й розширила санкції
- Виняток становить лише чутливий імпорт – вугілля, кокс, бензин, скраплений газ та фармацевтична продукція. Інші російські товари обкладатимуться спеціальними митами з 1 серпня. Таке рішення сьогодні прийняв Кабмін. Україна у другому півріччі 2019 року отримає від цього близько 3,7 млрд грн, порахував міністр економічного розвитку й торгівлі Степан Кубів.
- Крім того, Україна ввела дзеркальні санкції на російські товари та доповнила перелiк заборонених до ввезення з РФ товарів – під ембарго потрапили російський цемент та фанера. Заборона також торкнеться ввезення в Україну з Росії груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільськогосподарської продукції та транспортних засобів.
- Коротко:
У Володимира Зеленського не проти повернути $2 млрд Ігорю Коломойському
Вирішити конфлікт за Ігорем Коломойським щодо Приватбанку можна за рахунок взаємозаліку. Тобто не треба віддавати йому $2 млрд, а списати їх із суми, яку він винен державі. Такий варіант запропонувала екс-корпоративний секретар Приватбанку, а нині радниця з фінансового сектору новобраного президента Володимира Зеленського Вікторія Страхова у програмі «Он воно як» Аліси Юрченко та Дениса Бігуса. «Якщо Коломойський піде на такі умов, то він все одно буде винен Привату ще близько 10 млрд грн», – підрахувала експертка. Ймовірність того, що Коломойський захоче повертати банк, дуже мала, переконана Страхова. 8 квітня бізнесмен в інтерв’ю «Економічній правді» заявив, що йому не потрібен Приватбанк. «Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і нема питань», – сказав Коломойський.
Бізнес-партнер Валерія Хорошковського викупив бізнес-центр, який належав Олександру Кардакову
Бізнес-центр «Інком» на Шулявці, який раніше належав бізнесмену Олександру Кардакову, а потім російському ВТБ Банку, купив бізнес-партнер екс-голови СБУ Валерія Хорошковського Вадим Григор’єв. Ціна покупки – 390 млн грн. Григор’єв – власник групи Merz, яку до Помаранчевої революції він ділив з Хорошковським. Вони давні партнери, на початку 2000-х років входили до Наглядової ради Укрсоцбанку і володіли металотрейдером «Бові».
Київ заборонив передачу землі російському бізнесу
Заборона стосується майна та землі комунальної власності – тепер їх не зможуть отримати компанії, в статутних капіталах яких частка «держави-агресора» перевищує 25% або Росія є кінцевим бенефіціаром. Рішення ухвалила Київська міська рада. За проголосували 61 із 120 депутатів.
Нацбанк скасував граничні терміни розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій
З 16 травня граничні терміни розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні це 365 днів) не поширюватимуться на імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення; імпорт деяких послуг чи лікарських засобів; імпорт товарів для виробництва космічної та авіаційної техніки; експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції; експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових) та прав інтелектуальної власності.
Зростання економіки уповільнилося до 2,2% у першому кварталі
Таку попередню оцінку оприлюднив Держстат. Вона значно нижча за 3,5% у четвертому кварталі 2018 року і 3,3% загалом за 2018 рік. На початку травня Нацбанк оцінив зростання ВВП у першому кварталі 2019-го в 2,4%, а МЕРТ трохи пізніше – у 2,2%. На початку квітня цього року Мінекономіки погіршило прогноз зростання ВВП до 2,8% у 2019 році, тоді як держбюджет базується на прогнозі у 3%.
- Поряд з нами:
США підготували нові санкції проти Росії
Новий пакет санкцій покликаний покарати Росію за втручання у вибори 2016 і 2018 років. Серед запропонованих заходів – обмеження проти російського держборгу, держбанків та енергетичних проектів. Так, конгресмени пропонують увести заборону на операції з новими випусками російського держборгу. Визначити список Мінфін США повинен протягом 90 днів після того, як закон набуде чинностi.
Оборонні компанії, в які інвестовано не менше $5 млн, потраплять до жорсткого секційного SDN-списку. А ще через 15 днів санкції очікують фізичних осіб, які сприяли втручанню у вибори. Якщо Росія втручатиметься в американські вибори, то в майбутньому законодавці пропонують карати повною забороною на будь-які інвестиції у російський енергетичний сектор та його компанії. Також обов’язковими будуть санкції проти як мінімум одного держбанку або Російського фонду прямих інвестицій. У зоні ризику можуть опинитися Сбербанк, «ВЕБ», «ВТБ», Газпромбанк, Россельхозбанк та Промсвязьбанк. Наявнiсть доказiв їхньої участі у виборах необов’язкова.