Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Депозити, квартири та скасування заяв: Кабмін змінив правила отримання субсидій

Кабінет міністрів вносить зміни в правила призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, які почали діяти з 1 травня.

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в своєму Telegram-каналі, нові зміни дозволять скасувати подачу заяви на перепризначення субсидій, крім деяких винятків. Так відбуватиметься автоматичне перепризначення допомоги тим домогосподарствам, які не мають критеріїв, за якими субсидія не призначається.

«Тобто рішення про призначення субсидій таким домогосподарствам буде здійснено в автоматичному режимі органами соцзахисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами верифікації», — пояснила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Зміни також торкнуться того, чи є у людини кілька об'єктів житла.

«Якщо ви власник трьох-чотирьох квартир у Києві, то субсидія вам призначена не буде. Якщо у вас є квартира в місті і будинок у селі, це не завадить вам отримати допомогу, так же якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми. Ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія. Також претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті 100 тис. грн».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Зміни також торкнуться призначення субсидій окремими комісіями. Так, справи про призначення допомоги в окремих випадках тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення на місцях, а не комісії, як це було раніше.

Контекст. Раніше Лазебна повідомила, що Кабінет міністрів збільшить ліміт суми депозитів, які не враховуватимуться при призначенні субсидії, — з 56 до 100 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉