Система артрозвідки “БАРАК”. Фото: АрміяІнформ
Українські військові отримали на випробування автоматизовану, дистанційно керовану систему артилерійської розвідки «БАРАК». Про це повідомляє АрміяInform.
Її неможливо виявити жодними технічними засобами. «БАРАК» дає змогу визначати з похибкою не більш як 50 м координати роботи навіть великокаліберного кулемета на відстані до 12 км і мінометів та артилерії — до 30 км.
Підполковник Віталій Підвисоцький. Фото: АрміяІнформ
Підполковник Віталій Підвисоцький тестує й допомагає вдосконалювати цей унікальний винахід уже майже рік. За його словами, розробка вже практично готова до широкого застосування в ЗСУ.
«Ця розробка з’явилася в нас минулого літа, після початку великої війни. В її умовах нам потрібно було мати найбільш ефективні засоби протидії», – розповів підполковник.
Тестами та удосконаленням системи зараз займається начальник артилерії однієї з окремих мотопіхотних бригад на Донеччині.
Те, чим військові користувалися до того, їх не влаштовувало з багатьох причин, зокрема, через застарілість систем радянського зразка.
«Коли ми познайомилися з одеським вченим-винахідником, що вже мав стосунок до розроблення акустичних розвідувальних систем, ми розпочали активну співпрацю», – розповів військовий про початок створення системи.
Багатофункціональна аудіометрична система «БАРАК» допомагає визначати точні координати гармат противника, що ведуть вогонь, для контрбатарейної боротьби.
Система артрозвідки “БАРАК”. Фото: АрміяІнформ
Для ідентифікації з допомогою програми пострілу розробники разом із військовими прямо на бойових позиціях робили аудіозаписи «виходів» із наших артсистем, аналогічних російським. Потім команда поверталася до Одеси, корегувала все програмне забезпечення з огляду на виявлені помилки та похибки.
Зараз система здатна виявити точні координати артпідрозділів, що ведуть вогонь, й окремих гармат противника на відстані до 30 км. Найточніші дані отримують, якщо по військових ведуть вогонь із дистанції 18 – 24 км. На це витрачається не більш як п’ять секунд.
Система артрозвідки “БАРАК”. Фото: АрміяІнформ
«БАРАК» складається з восьми, а за необхідності й більше невеличких модулів із мікрофонами спрямованої дії, які розташовуються за певними схемами та конфігураціями вздовж кількох кілометрів. Вони працюють цілодобово, незалежно один від одного, маючи кожен запас енергії на 5 – 7 діб. Програмне забезпечення постійно вдосконалюється з урахуванням різних чинників, що впливають на роботу комплексу.
Система артрозвідки “БАРАК”. Фото: АрміяІнформ
З останніх оновлень, які зробили для системи одесити, — це можливість засікати прольоти іранських безпілотників Shahed, а також самостійний перезапуск модуля чи системи, коли звуки виходів фіксуються нечітко.
База звуків для визначення цілей постійно оновлюється, аж до калібрів менш ніж 82 мм.