Facebook Pixel

Нова хвиля коронавірусу: коли чекати на спалах штаму «Дельта» в Україні

В Україні офіційно зафіксували чотири випадки захворювання штамом «Дельта». Цей штам спричинив масові спалахи у Росії та у деяких країнах Європи.

У МОЗ очікують новий спалах коронавірусу у вересні, але епідемія «дельта-штаму» може статися й до кінця літа. Однак деякі експерти вважають, що поки рано давати будь-які прогнози, адже хвиля може пройти повз Україну.

Так, лікар-інфекціоніст і голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій у коментарі BBC зазначив, що хвиля може бути як тяжкою, так і обійти Україну.

Однак доктор математичних наук та голова групи науковців із математичного моделювання коронавірусу в Україні при Національній академії наук Ігор Бровченко зазначив:

Quote«Немає жодних причин для того, щоб «Дельта» до нас не прийшла. Найімовірніше нова хвиля насуне ще до кінця літа. Кількість хворих збільшуватиметься».

У МОЗ наголосили, що поки ситуація спокійна і немає регіонів із загрозами. Однак там усе одно очікують на новий спалах коронавірусу, зазначив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Експерти прогнозують, що основне навантаження на систему охорони здоров'я та високу смертність буде у жовтні-грудні 2021 року. Однак до такої ситуації краще підготуватися заздалегідь.

«Поки що у нас є час. Липень перебудемо, може ще серпень. Бо ріст не відбуватиметься швидко. На осінь ймовірно буде карантин. Не плануйте, що ми проскочимо. Не проскочимо», — наголосив співзасновник Українського центру охорони здоров'я (UHC) Павло Ковтонюк.

Контекст. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що світ знаходиться на ранній стадії третьої хвилі коронавірусу. Штам «Дельта» розповсюдився вже у 111 країнах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉