Facebook Pixel

Португалія, Іспанія та Нідерланди у «червоній» зоні: ЄС оновив список небезпечних країн

«Червоні» та «зелені» країни ЄС: карта на липень 2021. Фото: pixabay

«Червоні» та «зелені» країни ЄС: карта на липень 2021. Фото: pixabay

Європейське агентство з попередження і контролю захворювань оновило карту зон епідемічної небезпеки. З 8 липня епідемічна ситуація в Європі погіршилася, до «червоної» зони потрапила Португалія, деякі регіони Іспанії, Кіпр та Нідерланди.

Крім того, ситуація погіршилася й у Франції — з'явилися «жовті» регіони. Також «жовтими» стали майже вся Бельгія, значна частина Хорватії та Греції. Ба більше, у Греції у «червоній» зоні опинилися Крит та район навколо Афін.

Зони епідемічної небезпеки в ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Зони епідемічної небезпеки в ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Ситуація з коронавірусом покращилася лише у Норвегії та Швеції, у яких кількість «зелених» регіонів збільшилася. У Фінляндії побільшало «жовтих» зон, а у Данії крім «жовтих» з'явилися ще й «червоні».

Рада ЄС визначає зони епідемічної небезпеки за такими критеріями:

Telegram Logo
  • «Зелена»: якщо кількість зафіксованих випадків COVID-19 протягом 14 днів менше 50 на 100 тис. населення, а частка позитивних результатів тестів нижче 4%; або якщо за 14 днів зафіксовано до 75 нових випадків захворювання, а частка тестів із позитивними результатами — до 1%.
  • «Помаранчева»: якщо за 14 днів у країні зафіксовано менше 50 нових випадків COVID-19, а частка позитивних тестів — від 4%; або якщо кількість нових випадків захворювання за 14 днів становить від 50 до 75, а частка тестів із позитивними результатами — від 1%; або якщо за 14 днів зафіксовано від 75 до 200 нових випадків коронавірусу, а частка позитивних тестів становить до 4%.
  • «Червона»: якщо за 14 днів у країні зафіксовано від 75 до 200 нових випадків COVID-19, а частка позитивних тестів становить 4% та більше; або якщо за 14 днів кількість нових випадків коронавірусу становить від 200 до 500.
  • «Темно-червона»: якщо кількість нових випадків захворювання за 14 днів становить понад 500.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини