Вищий антикорупційний суд виніс вирок нардепу-втікачу Андрію Одарченку, який намагався дати хабар ексочільнику Державного агентства з відновлення Мустафі Найєму. Його засудили до 8 років тюрми.
Про це повідомила пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури у четвер, 14 листопада.
Прокуратура зазначає, що суд зважив на докази, зібрані в ході досудового розслідування детективами НАБУ і співробітниками САП.
Він визнав Одарченка винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.
Згідно з вироком суду, нардепу-втікачу «світить» покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки.
Вирок ВАКС можна оскаржити впродовж 30 днів у суді апеляційної інстанції.
Справа нардепа Андрія Одарченка: що відомо
21 листопада 2023 року Одарченко, член комітету з питань антикорупційної політики, пропонував тодішньому голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin розміром $50 тис.
В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.
Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті $10 тис. Це, до речі, вперше, коли антикорупційні органи зафіксували хабар у криптовалюті. Мустафа Найєм повідомив про хабар правоохоронцям.
22 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід нардепу Андрію Одарченку у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 15 млн грн.
23 листопада партія «Слуга народу» виключила Одарченка зі своїх лав.
24 листопада Одарченко вніс 15 млн грн застави і вийшов із СІЗО.
22 січня ВАКС продовжив запобіжні заходи проти народного депутата України, колишнього члена «Слуги народу» Андрія Одарченка .
16 квітня 2024 року НАБУ і САП передали до суду справу проти Одарченка.
Що відомо про втечу Андрія Одарченка
18 вересня 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що депутат Андрій Одарченко міг втекти з території України за кордон.
Згодом САП ініціювала стягнення застави та оголосила в розшук Одарченка, якого звинувачують у спробі підкупу ексголови Держвідновлення Мустафи Найєма.
23 вересня У Верховній Раді зареєстрували постанову про виключення Одарченка зі складу антикорупційного комітету.
Того ж дня під час засідання Вищого антикорупційного суду стало відомо, що Одарченко просить притулок у Румунії.
За даними НАБУ, нардеп перетнув україно-румунський кордон в районі населеного пункту Красноїльськ Чернівецької області.
На засіданні Вищого антикорупційного суду, де Одарченко з'явився онлайн, він розповів, що виїхав з України через «загрозу життю та здоров’ю». Також він зізнався, що пропонував хабар ексголові Держвідновлення Мустафі Найєму.