«Нафтогаз» запустить виробництво «зеленого» аміаку за EUR500 млн. Фото: РГК/facebook
Попередня вартість спільного пілотного водневого проєкту «Нафтогазу України» і RWE Supply&Trading (Німеччина) з виробництва «зеленого» аміаку становить EUR0,5 млрд.
Про це повідомив глава НАК Юрій Вітренко в інтерв'ю DW.
«Економічний ефект від цього проєкту значно перевищить інвестиції в нього, але багато що залежить від регулювання як на європейському ринку, так і в Німеччині, оскільки вся ця індустрія «зеленого» водню є новою, і навіть зараз немає остаточного рішення німецького уряду як воно буде розвивати водневу енергетику в Німеччині, а від цього залежить остаточна рентабельність проєкту», — сказав він.
Термін реалізації проєкту становить від одного до трьох років залежно від варіантів виконання.
Зазначимо, що спільний проєкт «Нафтогазу» і RWE виробництва «зеленого» водню з подальшою переробкою в «зелений» аміак призначений для його подальшого транспортування морським шляхом до Німеччини.
В Україні створені значні потужності відновлюваної енергетики, які можна застосувати у виробництві «зеленого» водню.
«Багато що залежить від інтересу і платоспроможного попиту на «зелений» водень в тій самій Європі. Треба чесно говорити, що багаті країни Європи мають взяти на себе певну відповідальність за надання певних субсидій за той самий «зелений» водень... Врешті-решт, ці кошти вкладаються в поліпшення екології і боротьбу зі змінами клімату в глобальному масштабі», — зазначив Вітренко.
Що таке водневий проєкт «Нафтогаз» і RWE Supply&Trading
У серпні 2021 року компанії підписали меморандум про взаєморозуміння, домовившись проаналізувати створення виробництва «зеленого» водню та його похідних, таких як аміак.
Мова також іде про розвиток проєктів з виробництва та зберігання «зеленого» водню і аміаку в Україні і їхнього експорту до Німеччини.
«Нафтогаз» наприкінці вересня 2021 року анонсував підписання меморандуму про співпрацю з одним із промислових підприємств на півдні країни в проєкті виробництва «зеленого» водню.
Зазначимо, що ЄС у своїй енергетичній стратегії визначив Україну важливим партнером у постачанні «зеленого» водню на ринок ЄС.