«Нафтогаз» отримав без конкурсу 20 дозволів на видобуток на шельфі в Чорному морі

Фото: ТСН

Фото: ТСН

Держгеонадра вирішила видати «Нафтогазу України» 20 спецдозволів на користування надрами родовищ «Скіфське» та «Дельфін». Вони припускають розвідку і видобуток газу і нафти на шельфі в Чорному морі протягом 30 років. Про це повідомило видання «Наші гроші».

Контекст. Видобуток газу в Україні в останні роки стабільно падає. За даними «Оператора ГТС України», подача газу від видобувних підприємств в ГТС за підсумками 2020 року склала 20,2 млрд кубометрів, що на 2% або на 415 млн кубометрів менше ніж торік. У 2019 року в Україні було видобуто 20,7 млрд кубометрів газу. Зниження видобутку газу в порівнянні з 2018 роком склало 300 млн кубометрів або 1,4%. У 2018 році видобуток склав 21 млрд кубометрів.

Відхилення від планового обсягу видобутку природного газу в 2018 році склало 1,0 млрд кубометрів або 6,1%; в 2019 році — 3,3 млрд або 18,1%.

Telegram Logo

За словами глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва, за останні три роки компанії групи «Нафтогазу» отримали близько 60 відмов у видачі ліцензій на видобуток газу, що унеможливило збільшення обсягів видобутку, якого вимагає уряд.

У липні «Укргазвидобування», дочірня компанія «Нафтогазу», виграла на електронних торгах права на користування сім'ю газовими родовищами. «Ситуація змінилася лише після введення електронних аукціонів. Наші головні опоненти не люблять прозорості, оскільки не можуть виграти в чесному конкурсі», — заявив тоді Коболєв.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

16 грудня 2020 року Кабмін дозволив «Нафтогазу» викупити Юзівське родовище газу, яке вже не один рік практично простоює.

У листопаді минулого року Кабмін дав «Нафтогазу» право на розвідку та видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціону.

Окупувавши Крим, Росія захопила в України і 100 тисяч квадратних кілометрів чорноморського шельфу. Зараз Київ контролює 40 тисяч квадратних кілометрів.

gaz1.jpg


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини