Facebook Pixel

«Нафтогаз» не забув про потенціал Юзівської газоносної площі

«Нафтогаз» спочатку має намір перевірити концепцію розробки газу щільних пісковиків. Фото: finance.bigmir.net

«Нафтогаз» спочатку має намір перевірити концепцію розробки газу щільних пісковиків. Фото: finance.bigmir.net

Керівник групи «Нафтогаз» Андрій Коболєв вважає, що через пів року після підписання договору з Кабміном «Нафтогаз» може самостійно почати буріння на Юзівській газоносній площі. Про це він повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

На цій площі компанія спочатку має намір перевірити концепцію розробки газу щільних пісковиків.

Юзівська площа займає територію 8 тисяч квадратних кілометрів у межах Донецької та Харківської областей. «Надра України» оцінює потенціал площі не менше ніж у 3 трлн кубометрів умовного палива, а річний видобуток там прогнозується на рівні 10-20 млрд кубометрів.

Telegram Logo
1599642315-4.jpg

Контекст. Компанія «Надра Юзівська» (власник ліцензії на видобуток на цьому родовищі) для роботи на Юзівській площі 2013 року підписала угоду про розподіл продукції з компанією Shell. Остання вийшла з угоди 2015 року, вважаючи її комерційно невигідною.

2016 року нідерландська Yuzgaz перемогла в конкурсі. У грудні 2018 року Кабінет міністрів схвалив передачу 90% прав і зобов'язань компанії «Надра Юзівська» компанії Yuzgaz BV (Нідерланди) з інвестором-оператором проєкту в особі словацької Nafta a.s. У грудні 2019 року голова Державної служби геології та надр Роман Опімах повідомив, що Nafta a.s. відмовилася від участі в проєкті.

У першому півріччі 2020 року видобуток природного газу в Україні зменшився на 7% — до 9,8 млрд кубометрів, а споживання зросло на 5% — до 15,4 млрд кубометрів.

Коментарі

Всі новини