Нафта сиплеться на новинах про нові ознаки падіння попиту

Котирування еталонних марок нафти продовжать сипатися п'яту торгову сесію поспіль на сигналах про слабкий попит у короткостроковій перспективі, Brent зараз коливається близько $40 за барель.

В цілому ціни на нафтову суміш північноморської Brent знижуються вже десятий торговий день поспіль, про що свідчить потоковий графік investing.

Вартість листопадових ф'ючерсів Brent на лондонській біржі ICE Futures на 17:54 по Києву у вівторок опускалася до $39,43 за барель. Це на $2,58 (6,14%) нижче ціни на закриття попередньої сесії.

Telegram Logo

У поточному моменті ціни трохи відіграли і коливаються близько $40 за барель.

Ф'ючерси техаської WTI на жовтень за даними електронних торгів Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становить трохи вище $37 за барель, що більш ніж на $3 нижче рівня попередньої сесії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Це найнижчі значення з червня по обом контрактам.

Спадний тренд основного паливного ресурсу зумовлений низкою причин:

  • Основний імпортер в особі КНР знизив закупівлі нафти з середини липня. Китайські імпортери завантажили нафтосховища під зав'язку дешевої нафтою в травні-липні. А ось в серпні імпорт нафти в Китай впав на 7,4% в порівнянні з липнем. Більш того, у вересні і жовтні імпорт в КНР продовжить знижуватися.
  • Відновлення попиту на бензин в США після локдауна призупинився. На даний момент, попит на бензин в США як і раніше нижче на 8-10% нижче, ніж роком раніше. На падіння попиту в США також впливає завершення літнього автомобільного сезону.
  • Поступове збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК + також чинить тиск на ціну нафти.

Азіатські нафтопереробні компанії також планують скоротити закупівлі, незважаючи на заявлене зниження цін саудівською держкомпанією Saudi Aramco. Згідно з опитуванням Bloomberg, знижкою скористаються тільки чотири з десяти таких компаній.

Це явна ознака затяжного зниження попиту в Азії. Ця частина світу є найбільшим світовим споживачем нафти.

Нагадаємо, що Saudi Aramco в минулі вихідні заявила про зниження цін на свій сорт Arab Light для споживачів Азії на $1,4 за барель. Сорти Arab Super Light і Arab Extra Light для азіатських клієнтів подешевшають на $1,5 за барель, Arab Heavy — на $0,9 за барель.

Цей крок Saudi Aramco свідчить, що про відновлення попиту говорити передчасно.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини