Ціна нафти Brent перевищила $48 за барель вперше з 6 березня

Нафта марки Brent продовжує оновлювати багатомісячні максимуми і станом на 19:30 (UTC +2) котирується на рівні $48,3 за барель, перебуваючи в безпосередній близькості від опору $50.

Підтримку цінам надають сподівання на поліпшення економічних перспектив, а також зростання попиту на вуглеводні, пише для investing.com Артем Дєєв, керівник аналітичного департаменту AMarkets.

«Дані, що надаються фармацевтичними компаніями, такими як Moderna Inc., Pfizer Inc., BioNTech SE і AstraZeneca, зміцнюють сподівання, що масова вакцинація може розпочатися швидше, ніж очікувалося раніше, і це дозволить зняти обмеження на міжнародні подорожі», — пояснює він.

Telegram Logo

Нагадаємо, що поширення нової респіраторної інфекції COVID-19 призвела до масштабного скорочення попиту на перевезення і, відповідно, падіння попиту на нафту.

Якщо вакцини будуть ефективними, це скоротить поширення інфекції та призведе до активізації автомобільних поїздок, авіаперельотів і морських вантажоперевезень. Транспортні витрати безпосередньо сприяють зростанню споживання нафти.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними Комісії з термінової біржової торгівлі США, хедж-фонди та інші спекулятивні інвестори в останні тижні активно збільшували вкладення в нафту, розраховуючи на продовження «бичачого» ралі. На цьому тлі відновлення цін може продовжитися, а Brent спробує протестувати психологічну межу в $50 за барель.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини