На захопленій Запорізькій атомній електростанції російські загарбники підключають мобільні котельні на дизельному паливі для запобігання замерзанню критично важливих систем станції.
Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
Як зазначається, 13 грудня команду МАГАТЕ на ЗАЕС поінформували, що на станції тривають роботи з випробування та введення в експлуатацію мобільних дизельних котелень, що призначені для запобігання замерзанню критично важливих систем ЗАЕС у зимовий період, зокрема для обігріву робочих приміщень для персоналу ЗАЕС.
«Мобільні дизельні котельні потужністю 1 — 3 МВт встановлено та експлуатуються на одному з енергоблоків, ще декілька розгорнуто на інших ділянках проммайданчика», — йдеться в повідомленні.
За даними МАГАТЕ, загалом на ЗАЕС є 20 стаціонарних аварійних дизель-генераторів, які зараз перебувають у режимі очікування й готові до видачі електроенергії в разі її відсутності ззовні майданчика.
Для підвищення здатності впоратися з втратою електроенергії за межами майданчика зараз розгортаються мобільні дизель-генератори.
У вівторок, 13 грудня, два такі мобільні генератори було підключено до одного з енергоблоків, вони перебували в режимі очікування.
Ще кілька таких генераторів проходили випробування перед підключенням до інших реакторів.
Як повідомлялося, 13 грудня в МАГАТЕ пообіцяли направити на кожну українську атомну електростанцію, включно з Чорнобильською, свої технічні місії. Команди фахівців агентства перебуватимуть там на постійній основі. Про це повідомив керівник міжнародної організації Рафаель Гроссі під час зустрічі з українським прем'єром Денисом Шмигалем.
Він наголосив, що це посилить технічну та технологічну безпеку на об'єктах атомної енергетики, а також дасть змогу експертам фіксувати обстріли з боку рф та інші «спроби зовнішніх впливів».
Окрім того, Шмигаль і Гроссі обговорили питання демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС.
Контекст. Зараз постійна місія МАГАТЕ працює тільки на тимчасово окупованій Запорізький АЕС. Утім, це не убезпечує станцію від регулярних обстрілів із боку російської армії, які час від часу призводять до її повного знеструмлення.
Під час кількох останніх масованих ракетних атак рф по Україні зв'язок з енергосистемою втрачали й інші українські атомні електростанції. Так, унаслідок атаки 15 листопада було частково знеструмлено дві українські атомні електростанції — Хмельницьку (ХАЕС) та Рівненську (РАЕС). У Міненерго не виключили, що метою агресора того дня було зупинити українські АЕС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також