Facebook Pixel

МВФ може надати Україні $900 млн за виконання частини програми EFF

22 лютого 2024 року Міжнародний валютний фонд може схвалити передачу Україні чергових $900 млн за виконання наступного етапу програми EFF. Водночас допомога від США досі відтягується. Про це пише Bloomberg.

Quote«Угода з МВФ стала результатом дискусій про те, що робитиме Україна, якщо фінансування США, яке застрягло в Конгресі, не надійде. Головне завдання – показати, що Україна може продовжувати обслуговувати свої борги, включаючи розширений продаж внутрішніх облігацій, підвищення податків і скорочення витрат», – пише Bloomberg.

Якщо Конгрес США не затвердить понад $60 млрд допомоги країні на 2024 рік, то кошти МВФ, ймовірно, стануть другою найбільшою допомогою Україні після грантів і позик ЄС.

Quote«Команда МВФ на чолі з головою місії Гевіном Греєм, яка оцінювала, чи виконала Україна умови програми EFF, 22 лютого 2024-го має зробити офіційну заяву у Вашингтоні. Але перевірка рівня персоналу може потребувати ще кількох днів для завершення процесу», – заявили Bloomberg чиновники.

Що таке програма «Механізм розширеного фінансування» (EFF)

Extended Fund Facility (EFF) – це чотирирічна програма на $15,6 млрд, яку МВФ схвалив у 2023 році. У її рамках Україна має виконувати структурні маяки, за які отримуватиме фінансування від МВФ щоквартально. EFF реалізується у два етапи (воєнний та повоєнний).

Quote«Серед інших зобов’язань перед МВФ Кабінету Міністрів, можливо, доведеться відмовитися від запиту до НБУ на дозвіл продавати іноземну валюту деяким приватним українським компаніям, щоб допомогти їм погасити борги за єврооблігаціями. Призупинення виплат допомагає Україні зберегти необхідні валютні резерви», – сказали Bloomberg чиновники.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉